Dota 2

Team Empire üst üste ikinci kez şampiyon oldu

Daha önce Colombus’da düzenlenen joinDotA MLG Pro League #1’de yarı final karşılaşmasında Evil Geniuses’ı  geride bırakarak birinci olan Team Empire, bir başka başarının daha altına imza attı. DotA 2 Champions League’de final karşılaşmalarında Vici Gaming üzerinde ezici 3-0’lık bir galibiyet sonucunda birinci olan Rus ekip, 40.000 dolar birincilik ödülünün sahibi oldu.

Turnuvanın ilk gününde Türk temsilcimiz NEQROMAN’ında bulunduğu Burden United ile eşleşen Team Empire, BU karşısında kolay bir galibiyet elde etmiş ve bir üst tura geçmişti. İlk turda Ninjas in Pyjamas takımı karşısında galibiyeti elde eden Vici Gaming bir sonraki karşılaşmasında Team Empire ile karşılaşmıştı. Bu karşılaşmada da galip gelen taraf Rus ekip olmuş ve VG alt gruba düşmüştü. Finallerde ise VG ve Team Empire’ın yolları tekrar kesişti. BO5 formatında oynanan karşılaşmada, önceki gün Rus ekip karşısında mağlup olmuş olmalarına rağmen Vici Gaming’e galip gelecek olan takım gözüyle bakılıyordu. Ancak turnuva genelindeki etkili performansından hiçbir şey kaybetmeyen Team Empire, Vici Gaming karşısında kolay bir galibiyet yaşadı ve Dota 2 Champions League Şampiyonu ünvanını kazandı. Team Empire takım olarak etkili bir performans gösterirken özellikle ALOHADANCE ve yoky’nin oynadıkları kahramanlarda gösterdikleri eşsiz performanslar Team Empire’ın birinciliği kazanmasında etkili oldu. NEQROMAN’ın yer aldığı Burden Unite takımı ise alt grupta İsveçli NiP takımını mağlup ederek 3. oldu.

Rus ekibin bu turnuvada birinci gelmesinde ayrıca 6.84 güncellemesi etkili oldu diyebiliriz. Gyrocopter ve Beastmaster kahramanlarını sürekli seçen ve bu kahramanlar ile harikalar yaratan Silent. ve Resolut1ion gibi oyunculara sahip olan profesyonel ekip, patch öncesine göre daha avantajlıydı. 6.84 patch’i çıktığından beri sadece bir mağlubiyet yaşayan takımın önümüzdeki günlerde nasıl bir oyun ortaya koyacağını dört gözle bekliyoruz.

 

editor
You don't get paid for effort, you get paid based on demand for your skills and your results. Life is not a children's story.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir