Dota 2

Team Empire, yeni transferi yüzünden Dota 2 Majors’a direkt katılamıyor

Valve’ın Dota 2 Major Championships ile ilgili yaptığı son açıklamaya göre yeni turnuvaya katılacak takımlar bugünden itibaren kadro değişikliği yapamayacak. Bu tarihten sonra kadro değişikliği yapan takımlar, Dota 2 Majors bölgesel elemelerine davetli olarak katılma şansını kaybedecek. Kural ihlali sebebiyle davetli statüsünü kaybeden takımlar ise şanslarını açık elemelerde deneyerek bu yeni mücadelede kendilerini gösterme fırsatı arayacak.

Dota 2 profesyonel dünyasının ünlü takımlarından Team Empire ise bahsettiğimiz kural olmasa da buna benzer başka bir kuraldan dolayı mağdur oldu. Takım kadrosuna son olarak katılan Andrey ‘The_apathy’ Aleshkov, Dota 2 Majors Championships’de Team Empire adı altında oynayamayacak. Bunun sebebi ise oyuncunun Team Empire’a transfer olamadan önce oynadığı aSpera takımının birincil oyuncusu olarak turnuvaya kaydını yaptırması.

Valve’ın Majors için koyduğu kurallardan birine göre de bir oyuncu kaydını yaptırdığı takımı bir sezon boyunca değiştiremiyor. Yani, Team Empire’ın takımına kattığı yeni oyuncu ile Dota 2 Majors’a katılmak için önce açık elemelerden geçmesi gerekecek. Diğer bir yandan takımın yedek oyuncusu Fervian’ı birincil oyuncu olarak kaydettiren ekip, The_apathy olmadan bölgesel elemelere davetli olarak gidebilecek.

Team Empire’ın şu an için nasıl bir yol izleyeceği ise bilinmiyor. Yeni transfer duyurusunda yollarına nasıl devam edeceklerine henüz karar verilmediğini söyleyen ekip, bu karar için takım kaptanı Resolut1on’ın beklendiğini ve böylesine önemli bir kararın takımca verilmesi gerektiğini vurguluyor.

Sadece Majors için geçerli bu durumun dışında The_apathy, takımın katılacağı diğer turnuvalarda birincil oyuncu olarak takımın ilk beşinde yer alabilecek.

Team Empire’ın yeni kadrosu ise şu şekilde:

  • Airat ‘Silent’ Gaziev
  • Roman ‘Resolut1on’ Fominok (kaptan)
  • Ivan ‘ubah’ Kapustin
  • Ilya ‘ALOHADANCE’ Korobkin
  • Andrey ‘The_apathy’ Aleshkov
  • Dmitryi ‘Fervian’ Rudnev (yedek)
Özellikle Dota 2 olmak üzere her türlü eSpor hayranı, takipçisi, çevirmen, sporsever

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir