Dota 2 mix

Team Liquid yeni Dota 2 kadrosunu duyurdu

Geçtiğimiz günlerde kadrosu dağılan Team Liquid, Alliance’ın eski Dota 2 kadrosu ile anlaştı.

Team Liquid’in başarılı beşlisi kendi takımlarını kurmak için organizasyon bünyesinden ayrılmıştı. TL yaptığı açıklamada Dota 2 sahnesinden ayrılmak istemediklerini ve en yakın zamanda yeni bir kadro kurmak istediklerini belirtmişti. Geçtiğimiz saatlerde TL “Geri döndük” başlığıyla bir tweet attı ve yeni kadrosunu duyurdu.

Team Liquid’in yeni kadrosu Alliance eski kadrosu, herhangi bir değişiklik yok. Kadro; Michael “micKE” Vu, Maximilian “qojqva” Bröcker, Samuel “Boxi” Svahn, Tommy “Taiga” Le, ve Aydin “iNSaNiA” Sarkohi’den oluşuyor.

Bu kadro çok uzun süredir beraber oynuyor. Kadrodaki beş oyuncu iki senedir beraberler. qojqva dışındaki oyuncuların hepsi profesyonel kariyerlerine Heroes of Newerth ile başlamışlardı. iNSaNia ve miCKE HoN üzerinden en çok maddi gelir elde eden oyuncular olarak bilinirler. İki oyuncu da kariyerlerine Dota 2 ile devam etmeye karar verdiler. Önce Tuho bünyesinde beraber oynayan ikili 2017 senesinde Alliance’a katılmışlardı.

Allience The International 2017’ye katılma hakkı elde edemeyince kadrosunde revizyona gitmişti ve bu beş oyuncudan oluşan kadroyu kurmuştu. Kadro her ne kadar The International 2018’e katılmayı başaramasa da bu seneki TI’a katıldılar fakat ancak ilk 16’ya girmeyi başarabildiler.

Team Liquid’in yeni kadrosu çok parlak bir kadro sayılmayabilir. Fakat kesinlikle çok yüksek sinerjileri var. Kaybettiklerinde bile birbirlerini desteklemeyi çok iyi biliyorlar ve TL gibi başarılı bir organizasyonun altında gelişerek çok iyi bir takım haline gelebilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir