Dota 2

Team Secret ilk LAN turnuvasını kazandı

Kurulduğu günden bu yana birçok Dota 2 severin gözdesi haline gelen ve birbirinden yetenekli oyunculara ev sahipliği yapan Team Secret ilk LAN galibiyetini kazandı. Red Bull Battle Grounds turnuvasının büyük finalinde, Çinli ekip Invictus Gaming ile Team Secret karşılaşırken, iki güçlü takımın mücadelesi The International 5 finallerini aratmadı diyebiliriz. BO5 formatında gerçekleşen final karşılaşmalarında toplam 5 oyun sonucunda 3-2’lik üstünlük elde eden Team Secret yaklaşık 40.000 dolar birincilik ödülünü kazanan taraf oldu.

Red Bull Battle Ground diğer turnuvalara nazaran daha değişik bir formata sahipti. Belirlenen formatta her takım Mario misali üç cana sahipti ve bu canlar da diğer takımlara meydan okumak için kullanıldı. Meydan okuyan takım, meydan okuduğu takıma yenildiği durumda haliyle bir canını kaybediyordu. Bu enteresan formattan ötürü, özellikle grup aşamalarında takımlar arasında bazı anlaşmalara ve ilginç sonuçlara tanık olduk.

Buna rağmen çoğu takımın bu formattan gerektiği gibi yararlanabildiğini söyleyemeyiz. Nitekim turnuvanın favorisi olarak görülen iG ve Secret takımları da grup aşamaları boyunca birbirlerinden kaçındı. Play-offlarda oldukça iyi bir performans ortaya koyan iki takım, sonunda finallerde karşılaştı. Team Secret için birincilik para ödülünden fazlası demekti. Kurulduğundan beri göz doldurmuş olmasına rağmen elle tutulur bir LAN başarısı olmayan ve özellikle StarLadder XII’de gösterdiği kötü performans sonrasında kendini ispatlamak isteyen Team Secret için Red Bull Battle Grounds eşsiz bir arena hâlini aldı.

Kahraman seçme ve banlama aşamasında Team Secret’ın az çok ne yapacağı genel olarak belliydi. Drow Ranger- Visage veya Tiny Wisp kombosunu seçen takım, rakip takımlar tarafından okunmaktan çekinmedi. Özellikle Visage bu turnuva boyunca oldukça popülerdi. Yeni çıkan 6.84 patch’inde %59 kazanma oranına sahip olan kahraman finallerde üç kez seçildi. Görmeye alıştığımız Lion ve Lina gibi kahramanlar ise bu turnuvada pek  kendilerini gösteremediler.

Kıyasıya geçen final karşılaşmaları sonrasında ise galip Team Secret oldu ve bir süredir hakkında dönen dedikoduların yalan olduğunu ortaya koydu. Bu galibiyetin verdiği güven ile takım birkaç gün sonra başlayacak olan The Summit 3 turnuvasına kendinden oldukça emin bir şekilde gidecek.

editor
You don't get paid for effort, you get paid based on demand for your skills and your results. Life is not a children's story.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir