Dota 2

Team Secret kapanmanın eşiğinde

The International 2015‘e büyük umutlarla giren Team Secret aldığı başarısızlığın ardından kapanma tehlikesiyle karşı karşıya geldi. 18 milyon dolarlık ödül havuzuna sahip dev turnuvaya hazırlanmak için Dotapit 3‘ten ayrılan ekip, The International 2015’in favorileri arasında yer alıyordu. Grup aşamasına kadar güçlü duruşunu kaybetmeyen takım beklentileri iyice yükseltti. Hali hazırda yüksek olan beklentileri tavana çeken Secret, Ana Etkinlik’te vasat bir performans göstererek kendini 7-8. sırada buldu. Team Secret bazında “trajedi” olarak adlandırılabilecek bu rezaletin ardından dağılması beklenen takım yavaş yavaş yapraklarını dökmeye başladı.

Bugün takımın Facebook sayfasında yapılan açıklamada Artour “Arteezy” Babaev’ın takımdan ayrılarak TI5 şampiyonu Evil Geniuses’e transfer olduğu ve Ludwig “zai” Wåhlberg’nin akademik kariyeri için Dota 2 profesyonel sahnesinden ayrıldığı bildirildi. Yapılan açıklamada Team Secret, takımdan ayrılan yetenekli oyuncularına teşekkür ederken hayatlarının kalan kısmında başarılar diledi.

Yapılan açıklamada takımın eski, yetenekli taşıyıcı oyuncusu Arteezy’nin açıklamasına da yer verildi. Arteezy yaptığı açıklamada takım arkadaşlarıyla geçirdiği yılın kendisi için iyi bir tecrübe olduğunu anlatırken s4’un aradığı takım arkadaşlarını bulmasını diledi. İki önemli ismin takımdan ayrılmasının ardından Arteezy’nin s4’un da Team Secret kadrosundan ayrılabileceğinin ipuçlarını vermesi ise takımın dağılma arefesinde olduğunun sinyallerini veriyor. Şu an için takımda kalan Puppey, s4 ve Kuroky’nin ne yapacağı hakkında henüz bir açıklama olmamasına rağmen, Dota 2 topluğunda Team Secret’ın dağılacağıyla ilgili tahminler bulunuyor.

Özellikle Dota 2 olmak üzere her türlü eSpor hayranı, takipçisi, çevirmen, sporsever

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir