Dota 2

Eski oyuncular Team Secret’tan ödeme bekliyor

Geçtiğimiz günlerde eski Team Secret yöneticisi, şimdilerde de OG için çalışan Evany’nin Twitter’dan paylaştığı bir iddia, Dota 2 profesyonel dünyasını karıştırdı. Gerçek ismini saklı tutan Evany, Team Secret’ın 2014’teki turnuvalardan elde edilen kazançları kendisine ve oyunculara ödemediğini belirtti.

Evany, TwitLonger ile Twitter’dan paylaştığı uzun yazısında, dönemin yıldız oyuncuları Fly, BigDaddyNotail, Arteezy, zai ve KuroKY’nin halen ödeme beklediğini söyledi. Toplamda 240,000 doların üzerine çıkan ESL One NY, Dota Pit League, The Summit, Starladder Star Series ve XMG Captain’s Draft olmak üzere beş turnuvadan elde edilen gelirler içerisinde oyuncuların hak ettiği miktarların yatırılmadığını belirtti.

2014’ün aralık ayında Team Secret yöneticiliğine Evany’nin yerine CyborgMatt getirilmiş ve bahsi geçen beş oyuncu da Aralık 2014 ile Ağustos 2015 arasında kadrodan ayrılmıştı. Evany, bir yılı aşkın bir süredir turnuva gelirlerinin kendisine ve oyunculara ödenmesi için uğraştığını, ancak Matt’in ödemeleri sürekli ertelediğini ve nihayetinde de ulaşılamaz olduğunu belirtiyor. Evany, bir zaman çizelgesine oturttuğu yazısına Team Secret’ın kurulduğu Ağustos 2014’ten başlayıp, artık yaşananları açıklamak zorunda hissettiği 16 Şubat 2016’ya kadar olan süreci detaylarıyla anlatıyor.

The Score’a yaptığı açıklamada ise Evany, Matt’in kendisi ve eski oyuncular ile Team Secret arasındaki tek iletişim kaynağı olduğunu, bir noktadan sonra ulaşılamaz hale gelmesinin kendisi dahil tüm oyuncuları ciddi şekilde rahatsız ettiğini söylüyor. Sürece dair Twitter üzerinden açıklamalarda bulunan BigDaddyN0tail ise, bir ev almak istediğini ancak bunun için bankadan krediye ihtiyaç duyduğunu, bankanın ise “alacaklarını” değil, sahip olduklarını görmek istediğini belirtti. Evany ile eski oyuncular Fly ve BigDaddy, Secret’tan ayrıldıktan sonra (monkey) Business isminde bir takım kurmuş, Hitbox sponsorluğu aldıktan sonra takımın adı OG halini almıştı. Yeni ama güçlü ekip, Ekim 2015’te Frankfurt Major‘da ipi göğüsleme başarısı göstermişti.

2014’teki turnuvalardan Captain Draft 2.0 ile Dota Pit League Season 2’yi şampiyonluk ile tamamlayan Secret, bu turnuvalardan sırasıyla 96,000 ve 36,000 dolar kazanmıştı. StarLadder’da ikinci, Summit’te üçüncü ve ESL One New York’ta da üç-dördüncü olan ekip toplamda 240,000 doları aşkın bir gelir elde etmişti. Bilindiği üzere Nisan 2015’te takımın yöneticiliğine Kemal Sadıkoğlu gelmiş, sonrasında Secret bir süre profesyonel sahneyi domine etmeyi başarmıştı. İddialarla ilgili Secret tarafından herhangi bir açıklama gelmedi.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.