Dota 2

Team Secret’ın yeni kadrosu belli oldu

The International 2015 sonrası çok sayıda dedikodu ve değişikliğin ardından yeni takımlar şekillenmeye başladı. Başta Dota 2, sonrasında da e-Spor bazında dünyanın en büyük turnuvası olarak nitelendirebileceğimiz TI5’e favori olarak çıkmasına rağmen potansiyelinin çok altında bir performans sergileyen Team Secret da olaylı ayrılıkların ardından yeni kadrosunu açıkladı.

Takımın tecrübeli offlane’i Zai, profesyonel oyunculuk kariyerini, eğitimini gerekçe göstererek sonlandırırken, Dota 2 profesyonel sahnesinin en ünlü ve yetenekli isimlerinden Arteezy de, TI5 boyunca ve sonrasında Kuroky ile anlaşmazlıklar yaşadığı gerekçesiyle Secret’tan ayrıldı. Oyuncunun ayrılığı Dota 2 topluluğunda geçtiğimiz haftanın en çok konuşulan konularından olurken, eski takımı Evil Geniuses’a dönüşü sebebiyle takımdan gönderilen Aui_2000 de gerek Twitch yayınlarında, gerekse kendi Twitter hesabında sert açıklamalar yaptı.

Nispeten olaylı diyebileceğimiz bu sürecin sonunda ise Team Secret genel koordinatörü Kemal Sadıkoğlu, takımın yeni kadrosunu açıkladı.

Yeni kadroda, ayrılıkların ardından Secret’ta kalacağı düşünülen Kuroky ile s4’ün bulunmamasını şaşırtıcı karşıladığımızı belirtelim. Şu anki beşli içerisinde Secret’ın TI5 kadrosunda yer alan tek isim, takımın da kurucuları arasında bulunan Puppey.

Yeni transferler arasında en öne çıkan isim ise EternalEvny. Cloud9’ın fiyasko ile sonuçlanan TI5 performansının arından takımdan gönderilen carry rolündeki oyuncu, kendisine sağlam bir kulüp bulmuş durumda.

w33haa ise Avrupa’da oldukça yüksek MMR’a sahip olan oyunculardan. 4 Clover & Lepricon formasıyla mücadele eden oyuncu, dün akşam Twitter’dan yaptığı duyuru ile takımından ayrıldığını açıklamıştı.

Misery de EternalEnvy ile aynı kaderi paylaşan bir oyuncu. Tı5 sonrası Cloud9’dan gönderilen tecrübeli isim, daha önce Team Secret formasıyla iki turnuva şampiyonluğu yaşamıştı.

Takıma katılan son isim ise, The International 2015’e katılamadıktan sonra dağılan Mousesports’tan Pieliedie oldu.

TI5 sonrası dağılacağı ve kapatılacağı hakkında söylentiler dolaşan Team Secret’ın yeni kadrosu ile neler başarabileceğini hep birlikte göreceğiz.

author
5Mid'de admin, başka yerlerde altyazar, genelde eşekherif.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir