Dota 2

Team Tinker dağıldı

Son zamanlarda hayal kırıklığına uğratan ve iyi bir performans ortaya koyamayan Team Tinker resmi olarak dağıldı. Dağılan takımın yerini ise eski kadrodan üç kişiyi içeren Water Boys takımı aldı. Bir süredir Team Tinker’da olan SingSing ve Admiral Bulldog’un yerini ise Patsoul ve Wayto alacak. Yeni takım Good Game Agency ‘nin sponsorluğu ile yola devam edecek.

Özellikle geçtiğimiz bu kız Team Tinker için oldukça zorlu oldu. Kadroda sürekli bir dengesizlik varken takım Aralık ve Ocak aylarının toplamında %21 galibiyet oranına anca sahip oldu. Bir başka kadro değişikliğine uğrayan takım olan Alliance ile 1-1 berabere kalmaları ise Avrupalı takımın bardağı taşıran son damlası oldu ve Good Game Agency ipleri eline aldı. Bunun sonucunda ise hem kadroda hem de isimde bir değişiklik oldu. Team Tinker, Water Boys adı ve 5 oyuncusu ile birlikte Kuzey Amerika’da Dota 2 serüvenine devam edecek.

Kadroya dahil olan son iki oyuncu ise Dota 2’nin Kuzey Amerika sahnesinde bilinen isimlerde. Waytoosesy hem BuLba hem qojqva’nın Team Liquid’den eski takım arkadaşı ve üçlü birlikte The International 4’de 9.culuğa kadar yükseklmişti. PatSoul’i son zamanlarda TOP5 ve Void Boy gibi takımlardaki performansı ile Amerika’da ismini konuşturan bir başka oyuncu.

Yeni oluşturulan takımda yer almayan Wehsing “SingSing” Yuen ve Herik “AdmiralBulldog” Ahnberg’ün gelecekleri ise şuan için belirsiz. Her iki oyuncu da geçmişte tam iki kez The International turnuvasında yer aldı.(AdmiralBulldog, Alliance ile TI3 şampiyonu oldu). Bu bakımdan tecrübeleri ve oyun anlayışları ile yeni oluşturulacak takımlar için vazgeçilmezler. Yine aynı şekilde TwitchTV üzerinden yayın yapan ve oldukça ünlü olan ikili, The International 5’e katılmama ve kariyerlerine Ağustos ayından sonra devam etmek seçeneklerine  de sahipler.

Water Boys takımının şuan ki kadrosu ise şöyle:

Max “qojqva” Broecker
Sam “BuLba” Sosale
Peter “Waytoosexy” Nguyen
Jesse “jerAx'” Vainikka
Yukai “PatSoul” Zheng

editor
You don't get paid for effort, you get paid based on demand for your skills and your results. Life is not a children's story.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir