Dota 2

The Boston Major şampiyonu OG oldu

Dota 2 dünyasının en önemli turnuvalarından birisi olan The Boston Major’ı finalde Ad Finem’ı 3-1 yenen OG oldu. Takım, 1 milyon dolarlık büyük ödülün sahibi olurken, Ad Finem ise 500.000 dolarlık ödülü kazandı. 

2016 yılının son Major turnuvası olan Boston Major’ın kazananı OG oldu. Turnuvanın sürpriz takımı Ad Finem ise ikinci olarak bitirirken, ilk defa katıldıkları büyük bir Valve etkinliğini bu şekilde geçirmeleri, takımın geleceği hakkında umut verdi. Turnuvayı gayet iyi bir mücadele ile tamamlayan Ad Finem, izleyen herkesin takdirini topladı.

Final serisinin ilk iki maçında da Ad Finem takımı OG’ye zor anlar yaşattı. Yunan ekip her iki maçta da erken oyunda skorlar bulmasına rağmen OG, rakibinin takım savaşlarını kazanmasına izin vermedi ve seride 2-0 öne geçti. Bu noktada serinin 3-0 biteceğine hemen hemen kesin gözü ile bakılıyordu. Serinin üçüncü maçı da ilk iki maça benzer bir şekilde başladı. OG oyun ortasında kontrolü eline alırken, 30. dakikadan sonra Ad Finem çok daha koordineli bir şekilde haritayı ele geçirmeye başladı. Bir saatten uzun süren epik mücadelenin kazananı Ad Finem olurken, takım Major finaline yükselmelerinin tesadüfi olmadığını kanıtladı. Dördüncü maçta Ad Finem takımı kazanmanın verdiği moral ile saldırırken, OG’de JerAx, Earth Spirit ile neler yapabileceğini bizlere bir kez daha gösterdi ve N0tail’e birçok kez skor hazırladı. 38. dakika süren mücadelenin sonunda galip gelen taraf OG olurken, takım şampiyonluğa ulaştı.

Fly ve N0tail için The Boston Major şampiyonluğu üçüncü Major zaferi olmasına rğamen bu galibiyet, takımı TI6’dan sonraki kadro değişikliğinden itibaren kazandığı ilk LAN turnuvasına ulaştırdı. Ad Finem ise “underdog” statüsünden çıkarak herkesi etkiledi. Bir yıldır beraber oynayan takım ilk defa bu kadar büyük bir etkinliğe katıldı. Boston Major’a yavaş başlayan ekip, Yarı Final’de Digital Chaos’u 2-0 yenerek finale yükselmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir