Dota 2

The International 2015 Grup Aşaması 2. Gün

Yılın en büyük Dota 2 maratonunda heyecan, bugün oynanacak olan 2. gün grup mücadeleleri ile devam ediyor Önceki gün Wildcard serileri ile başlayan The International 2015’te dün de birbirinden heyecanlı 15 seri izleme fırsatı bulduk. İlk gün maçları sonunda oynadığı iki maçı da kazanan tek takım LGD olurken, Team Secret, Evil Geniuses ve Vici Gaming gibi turnuvanın en büyük favorileri olarak gösterilen takımlar hiç beklenmeyen yenilgiler aldı. 97 dakika gibi çok uzun süren bir oyuna da tanıklık ettiğimiz ilk gün, birçok Dota 2 sever tarafından da TI4’ün finallerinden bile kat kat daha eğlenceli ve kaliteli olarak gösterildi.

Bugün de dün ile benzer şekilde 15 seride 30 mücadele izleyeceğiz. Aynı şekilde yine dün olduğu gibi tüm serilerin sonuçlarını ve kısa özetlerini, maçlar tamamlandığı gibi yazımızı güncelleyerek sizlerle paylaşacağız. Bu kısa maç özetlerimize geçmeden önce dilerseniz önce gruplara, sonra günün maçlarına ve en son da dünkü maçlar neticesinde oluşan puan durumuna bakalım.

[accordion title=’Gruplar’][row] [column size=’1/2′]A Grubu

 • LGD-Gaming
 • Cloud9
 • compLexity
 • Fnatic
 • Team Secret
 • Invictus Gaming
 • Natus Vincere
 • MVP Phoenix[/column]

[column size=’1/2′]B Grubu

 • EHOME
 • Evil Geniuses
 • Team Empire
 • Newbee
 • Vici Gaming
 • Virtus.pro
 • MVP.Hot6ix
 • CDEC Gaming

[/column] [/row][/accordion]

[accordion title=’Günün Maçları’][row] [column size=’1/2′]A Grubu

[column size=’1/2′]B Grubu

[/column] [/row][/accordion]

[accordion title=’Puan Durumu’]

ti 2. gün

[/accordion]

[The International 2015 Grup Aşaması 3. Gün Sonuçları]

[The International 2015 Grup Aşaması 4. Gün Sonuçları]

The International 2015’te grup maçları, 30 Temmuz tarihine kadar devam edecek. İki maçlık seriler halinde oynanacak olan grup aşaması sonucunda grupları ilk dört içerisinde bitiren takımlar, 3-8 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek ana etkinliğe “upper bracket” olarak katılacak. Son dört içerisinde olan takımlar ise “lower bracket”ta mücadele edecek. Ana etkinlike double elimination sistemi uygulanacakken, alt kademenin finali tek maçlık, üst kademenin finali ise beş maçlık seri olarak oynanacak. Geri kalan tüm mücadeleler üç maçlık seri üzerinden oynanacak.

Maçları Valve’in TI5 için açtığı üç resmi İngilizce kanalından (1, 2, 3) takip edebilirsiniz.

[interaction id=”55b299cdc902770806c99591″]


compLexity 2-0 Na’Vi

İlk gün toplamda 3 puan almayı başaran compLexity güne galibiyetle başladı. İlk maça oldukça iyi başlayan Na’Vi, işin sonunu getirmekte başarısız olunca maç boyunca geride kalan compLexity Gaming bu durumu avantajına çevirerek ilk maçı aldı. İlkine göre daha kısa süren ikinci maçta ise Na’Vi ilk oyundakinden bile daha kötü bir performans sergiledi. İlk maçı almanın verdiği güvenle daha rahat oynayan compLexity ise ikinci maçta da üstün gelerek üç puanı çıkartmayı başardı.


Invictus Gaming 1-1 LGD

Oldukça sakin geçen iG- LGD serisinin ilk maçında yüzü gülen taraf LGD oldu. Witch Doctor’ın ne kadar güçlü olduğunu gördüğümüz bu oyunda xiao8, Witch Doctor’la LGD’nin aldığı toplam 18 kill’in 7’sine imzasını attı. iG’den Ferrari’nin ve Burning’in etkisiz kalması da iG’nin mağlubiyetinin altında yatan sebeplerdendi. Serinin ikinci oyunu ise ilkine göre daha hareketliydi ve iG bu oyunu alarak seriden bir puan çıkartmayı bildi. İlk oyunda etkisiz kalan Ferrari ve Burning, bu oyunda takımı taşıyan isimler oldu. Turnuvada ilk günü kayıpsız kapatan LGD de iki puan kaybetti.


Fnatic 0-2 Cloud9

Grup aşamasının ilk gününde oldukça fazla puan kaybeden iki takımdan güne iyi başlayarak ilk maçı kazanan Cloud9 oldu. Cloud 9 karşısında pek varlık gösteremeyen Fnatic’den Mushi kendinden beklenen performansı sahaya yansıtamadı. İkinci maçta da Cloud9, ilk oyuna göre biraz daha fazla zorlandı ama 3 puanı almayı başardı. Takım mücadelelerinde üstün gelen taraf olan Cloud9, Fata ve EternelEnvy’nin çabalarıyla üç puanın sahibi oldu.


compLexity 1-1 Invictus Gaming

İlk günü bir puanla kapatan Invictus Gaming, grup aşamasının ikinci günündeki ilk oyununda galip geldi. Ferrari ve Faith’in üstün performansları karşısında Complexity oldukça sönük kaldı. 34-7 biten maçta Invictus Gaming sadece bir kule kaybetti. İkinci seride ilk oyunda olduğu gibi baskılı bir oyun oynamakta güçlük çeken iG, Complexity’e yenildi. Profesyonel sahnede pek rastlamadığımız Tech seçiminin hem C9-Secret maçında hem de bu maçta etkili olduğunu gördük.


MVP Phoenix 0-2 LGD

Bu serinin ilk maçında yüzü gülen taraf LGD Gaming oldu. Tiny-Io kombinasyonu karşısında güçsüz kalan MVP.phx ekibinde destekçi kahramanların oyuna etkisi neredeyse sıfırdı. Oyun başlarında üstünlüğü rakibe kaptırınca MVP oyundan mağlup olarak ayrıldı. İkinci oyunda da oldukça güçlü olan Io-Bristleback kombinasyonunu tercih eden MVP.phx için işler yolunda gitmedi ve seriden puan alamadan ayrıldı. Rakibin core kahramanlarına fırsat vererek, onların güçlenmesine engel olamaması MVP’nin bu oyunda yaptığı en büyük hata oldu.


Cloud9 0-2 Team Secret

Secret bu gün oynadığı ilk seriye galibiyetle başladı. Zai ve Arteezy’nin performansları Secret için galibiyeti getiren başlıca unsurlardı. Cloud9, rakibine oynamakta rahat olduğu seçimleri yapmasına izin verince oldukça yetenekli olan Secret ekibi bu avantajı kullanarak bir puanı garantiledi. Serinin ikinci oyununda da galip gelerek seriden üç puan çıkarmayı bilen Secret, Cloud 9’a göz açtırmadı. Chen ve Techies sayesinde baskıyı bir an olsun bırakmayan ekip geri adım atmadan oyunu bitirdi.


MVP Phoenix 1-1 Fnatic

Fnatic-MVP.phx serisinde ilk maçın galibi Fnatic oldu. 20. dakikaya kadar dengeli giden oyunda Fnatic’ten Kyxy ve Ohaiyo ön plana çıkarak takımını taşımayı bildi. Rakibine harita üstünlüğünü kaptıran MVP ise oyundan çekilmek zorunda kaldı. Serinin ikinci oyununda ise Kyxy ilk oyuna göre vasat bir performans sergiledi ve Fnatic’ten Mushi tek başına takımını taşımakta başarısız oldu. The International 2015’de kısa süren oyunlar arasında yer alan bu maç 21 dakika sürdü ve ikinci maçın galibi MVP.phx’ten QO bu kısa sürede 14 kill almayı başardı.


Secret bu serinin maçında aldığı ilk oyunla bugün üçüncü galibiyetini aldı. Na’Vi, oyun başlarında güçlü kahramanlar seçti ancak bu avantajı kullanamadı. Arteezy’e Anti-Mage ile altın ve tecrübe kazanma fırsatını veren Na’Vi, güçlenmiş Anti-Mage’i öldüremeyeceklerini fark edince oyundan çekildi. Na’Vi ilk oyundan dersini tam olarak almadığını ilk oyunda Arteezy için yapılan Anti-Mag seçimine ikinci oyunda da izin vermesinden anlıyoruz. Böylesine açık ve kolay bir hata yapan Na’Vi, takım savaşlarında oldukça etkili kahramanlara sahip olsa da Secret’a mağlup oldu ve bu seriden puan alamadı.


CDEC Gaming 0-2 Virtus Pro

B Grubunda günün ilk serisi, CDEC ile VP arasında oynandı. The International 2015 grup aşamalarının ilk gününde iki puan kazanan Virtus Pro bu serinin ilk maçından galip olarak ayrıldı. CDEC, rakibinin aksine güçsüz diyebileceğimiz core kahramanları tercih etti ve bu da CDEC için mağlubiyet ile sonuçlandı. Yaptığı hatadan ders almayan CDEC, yine kahraman seçiminde doğru tercihler yapamadı. Seriden 3 puan alan VP; Darkseer ve Chaos Knight seçimleriyle ikinci maçtan da galip gelen taraf oldu.


Vici Gaming 0-2 Evil Geniuses

İki güçlü takımın oynadığı bu seride EG gülen taraf oldu. İlk oyunda VG, Anti-Mage seçimiyle oyunu uzatarak kazanmaya çalıştı fakat tecrübeli ve yetenekli oyunculara sahip olan EG ekibi buna izin vermeyerek ilk oyunu aldı. İkinci oyun ise oldukça kısa sürdü ve VG oldukça zor anlar yaşadı. Oyunda ve haritada varlık gösteremeyen Vici Gaming oyun boyunca rakibinden sadece 3 kişiyi öldürmeyi başarabildi. İki oyunda da iyi bir performans gösteren genç orta kulvar oyuncusu SumaiL izleyenleri etkiledi ve takımına üç puanı getirdi.


Newbee 1-1 EHOME

Bu serinin ilk oyununda public oyunlarda fazla rastlamadığımız fakat TI5’da sıkça gördüğümüz Razor seçimi EHOME’a galibiyeti getirdi. Newbee’nin Invoker seçimi ise rakibi karşısında etkisiz kaldı. İkinci oyunda yeni metaya uygun seçimler yapan Newbee seride durumu 1-1’e getirerek seriden bir puan almayı başardı.


Team Empire 2-0 Virtus Pro

Oldukça hareketli geçen serinin ilk maçında galibiyeti elde eden takım Empire oldu. Rakibi karşısında biraz kırılgan kalan VP, rakibine dayanamadı. Serinin son maçında da rakibinin agresif oyun tarzına karşılık vermekte güçlük çeken Virtus.Pro ekibi seriden puan alamadı.


EHOME 1-1 Vici Gaming

VG-EG serisinde vasat bir performans gösteren Hao, bu serinin ilk oyununda takımını sırtlayarak Vici Gaming’e galibiyeti getirdi. İkinci oyunda ise Hao’nun çabaları bu sefer yeterli olmadı. İlk oyuna göre daha dengeli bir seçim yapan EHOME seriden bir puan almayı bildi.


CDEC Gaming 2-0 Team Empire

Team Empire ve CDEC Gaming’in karşı karşıya geldiği bu seride gülen taraf CDEC oldu. Wildcard’dan çıkıp gelen CDEC ekibi grup aşamasında ilk gün 3 puan almıştı. Empire karşısında aldığı bu seriyle puanını 6’ya çıkardı. Empire gibi güçlü bir ekip karşısında oldukça akıllıca yaptığı seçimler CDEC’in bu seriden puan kazanmasına yardım etti.


Evil Geniuses 2-0 MVP. Hot6ix

Bu serinin ilk oyununu kazan EG’den Sumail ve Fear bu oyuna da damgasını vurdu. 20. dakikaya kadar dengeli giden oyunda oyuncularının kalitesi EG’ye galibiyeti getiren unsur oldu. İkinci oyunda MVP tarafından oyun başlarında öne geçmek için yapılan seçimler sonuç vermedi. Undying ve Tusk’dan oyun başında faydalanamayan ekip oyun sonunda Ember Spirit’e ve Queen of Pain’e dur diyemedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir