Dota 2

The International 2015 Grup Aşaması 3. Gün

The International 2015’in grup aşamalarında ilk iki günü geride bıraktık. Özellikle ilk gün kendini pek bulamamış görünen turnuvanın favori takımları, ikinci gün daha derli toplu bir profil çizerken, oldukça keyifli geçen mücadeleler de devam etti. İkinci gün maçları sonunda puan kaybı yaşamayan hiçbir takım bulunmazken, A Grubu’nda LGD ile Secret 10’ar puan ile ilk sırayı paylaşıyor. B Grubu’nda ise 4 seri oynayan Evil Geniuses 8 puanla liderken, bir seri eksiği bulunan CDEC de 6 puanla hemen arkasından geliyor. Geçtiğimiz yıllara göre kat kat daha çekişmeli ve keyifli geçtiğini söyleyebileceğimiz turnuvanın grup aşaması, umuyoruz finallere de yansır.

Bugün de dün ile benzer şekilde 15 seride 30 mücadele izleyeceğiz. Aynı şekilde yine dün olduğu gibi tüm serilerin sonuçlarını ve kısa özetlerini, maçlar tamamlandığı gibi yazımızı güncelleyerek sizlerle paylaşacağız. Bu kısa maç özetlerimize geçmeden önce dilerseniz önce gruplara, sonra günün maçlarına ve en son da dünkü maçlar neticesinde oluşan puan durumuna bakalım:

[accordion title=’Gruplar’][row] [column size=’1/2′]A Grubu

 • LGD-Gaming
 • Cloud9
 • compLexity
 • Fnatic
 • Team Secret
 • Invictus Gaming
 • Natus Vincere
 • MVP Phoenix[/column]

[column size=’1/2′]B Grubu

 • EHOME
 • Evil Geniuses
 • Team Empire
 • Newbee
 • Vici Gaming
 • Virtus.pro
 • MVP.Hot6ix
 • CDEC Gaming

[/column] [/row][/accordion]

[accordion title=’Günün Maçları’][row] [column size=’1/2′]A Grubu

[/column]

[column size=’1/2′]B Grubu

[/column] [/row][/accordion]

[accordion title=’Puan Durumu’]

ti5 3. gün[/accordion]

[The International 2015 Grup Aşaması 4. Gün Sonuçları]

The International 2015’te grup maçları, 30 Temmuz tarihine kadar devam edecek. İki maçlık seriler halinde oynanacak olan grup aşaması sonucunda grupları ilk dört içerisinde bitiren takımlar, 3-8 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek ana etkinliğe “upper bracket” olarak katılacak. Son dört içerisinde olan takımlar ise “lower bracket”ta mücadele edecek. Ana etkinlike double elimination sistemi uygulanacakken, alt kademenin finali tek maçlık, üst kademenin finali ise beş maçlık seri olarak oynanacak. Geri kalan tüm mücadeleler üç maçlık seri üzerinden oynanacak.

Maçları Valve’in TI5 için açtığı üç resmi İngilizce kanalından (1, 2, 3) takip edebilirsiniz.

[interaction id=”55b299cdc902770806c99591″]


Team Secret 1-1 LGD

The International 2015’te grup aşamalarında üçüncü günü turnuvanın en büyük favorisi olarak gösterilen Team Secret ile LGD açtı. Serinin ilk maçında galip gelen taraf ise rahat bir oyun ile Team Secret oldu. Nispeten sakin diyebileceğimiz maç 33 dakika sürerken, dengelerin uzun süre bozulmadığı oyunda Arteezy yine ön plana çıkarak takımını galibiyete taşıdı. LGD’nin seride beraberliği yakaladığı ikinci oyunda ise Secret oyun boyunca sadece 6 kill alarak vasat bir performans gösterdi ve sevenlerini hayal kırıklığına uğrattı. A Grubu’nda böylece ilk iki sıra değişmemiş oldu.


Cloud9 2-0 Invictus Gaming

Toplamda dört puan ile turnuvaya pek de iyi başlayamayan Cloud9, bugünkü ilk serisinde 3 puanı kapmayı başardı. 25 dakika süren ilk oyunda C9 takımında kimse ölmedi. iG böylesine bir oyundan sonra moral olarak düştü ve ikinci oyunda da bir varlık gösteremedi ve ancak iki kill almayı başardı. Cloud9 da rahat bir serinin ardından puanını 7’ye yükseltti.


İlk iki gün sonunda sadece iki puan elde edebilen Na’Vi, Fnatic ile oynadığı seride ilk oyunun galibi oldu. Dendi’nin damgasını vurduğu oyunda Fnatic’ten Mushi ve Kyxy etkisiz kaldı. 70 dakika süren ikinci oyunda ise Na’Vi, core Naga seçimiyle avantajlı olmasına rağmen bunu kullanamadı ve üç puan alma şansını kaçırarak bir puanla yetinmek zorunda kaldı.


LGD 2-0 Natus Vincere

Bu serinin ilk maçında LGD, rahat oynadığı kahramanları seçerek galibiyeti aldı. Na’Vi’de ise destekçi kahramanların oyuna bir katkıda bulunamaması eksik olan noktaydı. İkinci oyunsa nispeten daha dengeli bir şekilde geçti. Ancak Na’Vi’nin taşıyıcı rolünde olan Xboct, TI5 boyunca gösterdiği kötü performansı bu maçta da sergiledi ve bireysel hataları sebebiyle takımının sahadan puansız ayrılmasına sebep oldu.


MVP Phoenix 0-2 Cloud9

Güne oldukça hızlı başlayan Cloud9 bu seriyle beraber bugün 6 puan toplamayı başardı. Cloud9’ın agresif oyun tarzına karşı önlemler almakta zorlanan MVP.phx ilk maçı rakibinin almasına izin verdi. İkinci oyunda yine Cloud9 10 dakika içerisinde oyunun üstünlüğünü ele geçirdi ve oyunu uzatmadan 26 dakika civarında bitirdi.


Team Secret 2-0 compLexity

Turnuvanın favorilerinden Secret ve Amerika Bölgesel Elemeleri’nden gelen Complexity arasından gerçekleşen bu seride üç puan Secret’a gitti. Arteezy çoğu maçta olduğu gibi ilk oyunda da takımını sırtladı. İkinci oyunda ise başrolü oynayan oyuncu Zai oldu. Broodmother’la harika işler çıkartan Zai sayesinde takım, oyunu 25 dakikada bitirdi.


MVP Phoenix 2-0 Invictus Gaming

MVP.phx – Invictus Gaming serisinin ilk maçı 72 dakika sürdü ve bu çelişmeli maçta Divine Rapier’ler havada uçuştu. Bu heyecanlı maçın kazananı ise MVP.phx oldu. İlkine göre daha sakin geçen ikinci oyun ise daha kısa sürdü. Bu oyunda da etkili bir performans gösteren MVP.phx, iG karşısında 3 puan almayı başardı.


Newbee 1-1 Team Empire

Newbee’nin galibiyetiyle sonuçlanan ilk maçta takım yaptığı kahraman seçimlerini etkili bir şekilde kullanarak seriden bir puan almayı garantiledi. Empire’in taşıyıcı oyuncularının performansı ise rakibe karşı yetersiz kaldı. İkinci maç ilkine göre daha dengeliydi ve biraz daha uzun sürdü. Uzun süre dengenin bozulmadığı oyunda ilk oyunda etkisiz kalan Empire oyuncuları sahneye çıkarak seriye eşitliği getirdi.


Virtus Pro 2-0 MVP.Hot6ix

Seriden üç puan alarak ayrılan Virtus.Pro rakibi karşısında oldukça güçlüydü. 24 dakika süren ilk oyunda VP, rakibine sadece 5 kill verdi. İlk oyunda hiç varlık gösteremeyen MVP.Hot6, ikinci oyunda daha iyi bir performans gösterdi fakat bu çabalar da rakibini durdurmaya yetmedi.


CDEC Gaming 2-0 Newbee

Turnuvaya oldukça güçlü başlayan CDEC ekibi bu seriden de 3 puan almayı başardı. CDEC’in taşıyıcı oyuncusu Agressif, etkileyici performansıyla iki oyuna da damgasını vurdu. Newbee serinin her iki oyununda da rakibine karşı bir varlık göstermede başarısız oldu ancak ikinci oyun Newbee açısından daha sancılı bir şekilde geçti.


Virtus Pro 1-1 Vici Gaming

Vici Gaming ve Virtus.Pro arasında gerçekleşen serinin ilk maçında VG işi fazla uzatmadan 27 dakikada oyunu bitirdi. VG’nin kazandığı ilk oyunda taşıyıcı rolündeki Hao’nun ve orta kulvar oyuncusu Super’ın oyuna katkısı oldukça büyüktü. Seriye eşitliğin geldiği ikinci maçta ise Hao’nun performansı takımını taşımaya yetmedi ve ikinci oyun Virtus.Pro’nun galibiyetiyle sonuçlandı.


EHOME 1-1 Evil Geniuses

Neredeyse fenomen hale gelen Sumail’in Storm Spirit performansı, bu serinin ilk oyununun da odak noktası oldu. Sumail’in etkili oyununun yanında Fear’ın desteğiyle de EG ilk oyundan galip geldi. İlk oyuna göre oldukça sakin geçen ikinci oyunda ise EHOME kazanan taraf oldu ve zorlu seriden bir puan çıkarmayı bildi.


Evil Geniuses 1-1 Team Empire

Serinin ilk oyununda MVP.Hot6 ile oynadığı son maçta yaşadığı sorunun aynısını yaşayan Team Empire, EG karşısında duramadı. Neredeyse her oyunda olduğu gibi Fear ve Sumail’in performansları izleyenleri etkiledi. İkinci oyunda ise Empire oyunun başlarında rakibi üzerindeki baskıyı artırarak haritanın ve oyunun üstünlüğünü eline geçirdi. EG’den Sumail ve Fear’ın bu oyunu taşımaya gücü yetmedi ve her iki takımda seriden birer puanla ayrıldı.


CDEC Gaming 2-0 Vici Gaming

Wilcard’dan çıkıp The International 2015’e bomba gibi giren CDEC, güçlü ve tecrübeli rakibi karşısında 3 puan almayı başardı. Oyun üstünlüğünün sürekli el değiştirdiği maçta, Agressif yine etkileyici bir performans sergiledi. VG’den Super ve Hao’nun çabaları ise rakibi durdurmaya yetmedi. Vici Gaming ikinci oyunda oldukça etkili olan Tiny-Io kombinasyonunu tercih etti fakat takım için işler yine yolunda gitmedi. İkinci oyunda CDEC’ten Shiki, Agressif’le beraber takımını galibiyete taşıyan isim oldu.


MVP.Hot6ix 0-2 EHOME

Bu serinin ilk oyununda MVP’deki destekçi oyuncuların vasat performansı, MVP’nin ilk maçı kaybetmesine sebep oldu. MVP’nin aldığı 13 kill’in 10’unu alan Forev’in çabaları takımını kurtarmaya yetmedi. İkinci oyunda da aynı şekilde MVP’nin destekçi oyuncularının takıma yarar sağlamaktan çok zarar verdiğini gördük. Rakibinin kötü performansından en iyi şekilde yararlanan EHOME da böylece 3 puanı cebe indirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir