Dota 2

The International 2015 sonrası transferler

18 milyon dolar dağıtan yılın en büyük eSpor etkinliğinin ardından takımlar yeni arayışlar içine girdi. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamalarda ve Twitter gönderilerinde popüler takımların kadrolarında değişikliğe gittiğini gördük. TI5 sonrası ilk haber aldığımız takım Cloud 9, bütün oyuncularıyla ilişkisini kesti. Uzun süredir elle tutulur bir başarı elde edemeyen ekibin dağılması Dota 2 camiası tarafından bekleniyordu. Topluluğun merakla beklediği başka bir şey ise Team Secret‘ın akıbetiydi. The International 2015’de favori gösterilmesine rağmen hedeflerini gerçekleştiremeyen takımda değişiklikler bekleniyordu ve geçtiğimiz günlerde tahmin edilen gelişmeler yaşandı. Team Secret’ın yetenekli offlane oyuncusu Zai profesyonel eSpor kariyerine ara vererek akademik kariyerine yöneldi. Team Secret’ın taşıyıcı oyuncusu ve eski Evil Geniuses oyuncusu Arteezy olaylı bir şekilde Evil Geniuses’a geri döndü. Arteezy’nin takımdan ayrılmasının sebeplerinden biri ise Arteezy’nin The International’da ve sonrasında Kuroky ile arasında yaşananlar oldu. Sosyal medyada ve Twitch yayınlarında aralarındaki husumeti yansıtan iki oyuncu, bir kaç gündür Dota 2 topluluğunun gündeminde zirvede yer aldı. Arteezy’nin takıma gelişiyle Evil Geniuses’tan çıkartılan Aui_2000 sosyal medyadaki yazılarıyla duyduğu öfkeyi takipçileriyle paylaştı.

Team Secret, Evil Geniuses ve Cloud 9 gibi takımlarda yaşanan değişikliklerin ardından Fnatic, MVP.hot6 ve MVP.phx’den de ayrılan oyuncular oldu. The International 2015 öncesi Team Malaysia‘yı bünyesine katan Fnatic, yeni devraldığı takımın TI5’de aldığı sonuçlardan sonra takımda değişiklikler yapmaya karar verdi. KyXy, KecikImba ve Johnny takımdan ayrılırken tecrübeli oyuncu Mushi ve Ohaiyo takımda kalan iki oyuncu oldu. MVP.phx‘de yaşanan kadro değişikliği, şimdilik Nutz‘ın takımdan ayrılmasıyla sınırlı kalırken Jerax atıği tweet’de MVP.hot6‘de geçirdiği zamanın iyi bir tecrübe olduğunu bildirerek ve takım arkadaşlarına teşekkür ederek takımdan ayrıldığını duyurdu.

Takımlarda açılan yerler, boşta kalan oyuncular hakkında ve daha bir çok takım hakkında transfer söylentileri bulunuyor. Dota 2 Major Championship’e katılacak takımların bir an önce kadrolarını oluşturmaları gerekiyor ve bu yüzden önümüzdeki günlerde transferler gerçekleşecek. Biz de bu gerçekleşen transferleri ve takımlarda yaşanan değişiklikleri sizlere aktarmaya çalışacağız.

Özellikle Dota 2 olmak üzere her türlü eSpor hayranı, takipçisi, çevirmen, sporsever

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir