Dota 2

The International 2017, 7 Ağustos’ta başlayacak

Dota 2’nin en büyük etkinliği The International’ın bu yıl hangi tarihler arasında düzenleneceği belli oldu. Buna göre en iyi on altı Dota 2 takımının boy göstereceği şampiyonanın ana etkinliği, 7-12 Ağustos tarihleri arasında oynanacak.

20 milyon doların üzerinde olan ödül havuzuyla ilgi çeken ve espor dünyasının en büyük turnuvalarından biri olarak öne çıkan The International’ın tarihleri Valve tarafından resmi olarak açıklandı. Daha önce Ağustos ayının ilk yarısında yapılacağı duyurulan ancak kesin tarihi belirtilmeyen etkinlik, 7 ile 12 Ağustos tarihleri arasında Seattle Key Arena’da düzenlenecek. On altı takımın katılacağı The International 2017’nin Açık Elemeler’i 22-25 Haziran, Bölgesel Elemeler’i ise 26-29 Haziran’da oynanacak.

TI7 için bilet almak isteyen Dota 2 hayranlara ise iki seçenek sunulmuş durumda. İlk dört gün oynanacak maçlara girmeyi sağlayan “Midweek” biletleri 100 dolar, son iki günde oynanacak final mücadelelerini yerinde izlemeye imkan veren “Finals” biletleri ise 200 dolardan satılıyor.

The International 2017, üst üste dördüncü yılda da Seattle Key Arena‘da düzenlenecek. 17.000 kişi kapasiteli stadyum, yapımının tamamlandığı 1962 yılından beri genellikle basketbol ve hokey maçlarına ev sahipliği yapıyor. Böylece geçtiğimiz ay Trump’ın vize yasağı sebebiyle başka bir ülkede düzenlenebileceği konuşulan şampiyonanın da nerede yapılacağı kesinleşmiş oldu. Bilindiği üzere Amerika’nın yeni başkanı Donald Trump, 27 Ocak’ta Irak, Suriye, Libya, Somali, Sudan ve Yemen vatandaşlarının ülkeye girişini 90 gün süreyle yasaklayan bir başkanlık emri imzalamıştı. Bunun ardından açıklama yapan Valve CEO’su Gabe Newell, turnuvanın ne olursa olsun düzenleneceğini, bir problem olması dışında ülke dışına çıkılabileceğini dile getirmişti.

Turnuvada oynanacak birbirinden heyecanlı maçların dışında, The International 2017’de muazzam büyüklükte bir cosplay yarışması da mevcut olacak. Şampiyonanın grup aşaması ise resmen duyurulmasa da çok yüksek ihtimalle ana etkinlikten iki hafta öncesinde başlayacak.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir