Dota 2

The International 2017’nin ödül havuzu 20.8 milyon doları geçti

https://www.flickr.com/photos/dota2ti/

Espor dünyasının en büyük etkinliklerinden biri olan The International 2017’nin ödül havuzu 20.8 milyon doları geçerek rekor kırdı.

Esporun dünya çapındaki yükselişi durdurulamıyor. Gerek yapılan sponsorluk anlaşmaları, gerekse de turnuvalarda dağıtılan para ödülleri öylesine bir düzeye ulaştı ki, artık espor adeta gözünü geleneksel sporların tahtına dikmiş durumda. League of Legends’ın iki büyük turnuva yanında bir de Rift Rivals adında bölgesele turnuvalar düzenlemesi insanların bu tarz etkinliklere ilgisinin ne düzeyde olduğunu gözler önüne seriyor. Son 10 yılda çok önemli bir yol kateden espordaki bu durumun farkına turnuvaların ödül havuzlarındaki büyümeyi inceleyerek de varıyoruz. Bu konuda en önde gelen etkinlik olan The International turnuvasının 2017 yılındaki ödül havuzu 20.8 milyon doları aşmış durumda.

Ödül havuzlarının büyüklüğü konusunda bir önceki rekor yine Dota 2 turnuvası olan The International 2016’daydı. Turnuva, 20.77 milyon doları aşan ödül havuzu ile bu anlamda önemli bir rekor kırmış ve oldukça dikkat çekmişti. Bu yıl düzenlenen The International ise şimdiden bu rekoru kırmış durumda. Şu an için 20,841,239 dolarlık ödül havuzuna sahip olan turnuva, rekoru akıl almaz yerlere çekmeyi başardı. Ti7’nin ardından en fazla ödül havuzuna sahip turnuvalarda ilk beşte dört Dota 2 turnuvası görmeye devam edeceğiz ve League of Legends’ın Worlds 2016 turnuvası 5 milyon dolarlık ödül havuzuyla bu listede son sıraya düşmüş olacak. The International 2017, 7-12 Ağustos tarihleri arasında, üst üste dördüncü yılda da Seattle Key Arena‘da düzenlenecek.

Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.