Dota 2

The International 2019, 30 milyon dolarlık ödül havuzuna ulaştı

Dota 2’nin en büyük turnuvası olan The International 2019, henüz başlamasına 1 ay kala 30 milyon dolarlık ödül havuzuna ulaşarak rekor kırdı.

Yıllardır büyük ödül havuzlarıyla gündeme gelen TI turnuvaları bu geleneğine The International 2019 ile devam ediyor. Geçtiğimiz yıl düzenlenen TI 2018’de yaklaşık 22 milyon dolara ulaşan ödül havuzu bu sene rekor kırdı. Fortnite World Cup 30 milyon dolarlık ödül havuzuyla bu rekoru elinde bulunduruyordu. TI 2019 ise henüz başlamasına 1 ay kala bu sayıyı geçerek 30.192.119 milyon dolara ulaştı.

Dota 2 Dünya Şampiyonası olarak bilinen turnuva her geçen gün maddi ve manevi olarak büyümeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıl 22 milyon dolar ödül havuzuna ulaşmayı başaran turnuva bu sene 30 milyonu geçti. Bunun sebebi ise dünya genelindeki Dota 2 oyuncularının “Battle Pass” satın alıyor olması. Valve’ın uyguladığı formata göre satılan her Battle Pass’in %25’lik kısmı The International turnuvalarının ödül havuzuna ekleniyor. Battle Pass’in satış fiyatı ise 59.95 Türk Lirası.

Bu sene 15 Ağustos tarihinde başlayacak olan The International 2019 25 Ağustos günü son bulacak. Dünyanın en iyi 18 takımının yarışacağı turnuva Çin’in Şangay şehrinde düzenlenecek. İzleyici sayısının bu sene yeniden rekor kırması bekleniyor. Turnuvada ev sahibi Çin’den 4 takım yer alacak. Çin takımlarının turnuvayı kazanmak için önemli bir şansları bulunuyor.

Turnuvanın normal ödül havuzu 1.6 milyon dolar. Dünya genelindeki Battle Pass satışlarının sadece çeyreğinin dahil edildiği ödül havuzuna baktığımızda oyunun ne kadar revaçta olduğunu görebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir