Dota 2

The International 2019 ödül havuzu 10 milyon doları aştı

Dota 2’nin en büyük turnuvası olarak nitelendirilen The International bu sene Çin’in Şanghay kentinde düzenlenecek. Turnuvanın ödül havuzu ilk 24 saatte 10 milyon doları aştı. Turnuvaya değin bu miktarın 30 milyon doları bulacağı konuşuluyor. 

The International 2019, Çin‘in Şanghay kentinde düzenlenecek. 20 Ağustos Salı günü başlayacak turnuva, 25 Ağustos Pazar günü sonlanacak. Kendilerini Dota 2‘nin final sahnelerinde kanıtlamış olan ünlü takımlar, bu beş gün içerisinde birbirleriyle kıyasıya bir mücadeleye girişecekler. Seyir zevki fazlasıyla yüksek olacak bu turnuvanın ödül miktarı da haliyle bir hayli yüksek olacak.

Hepimizin bildiği üzere, The International turnuvalarının ödül havuzundaki para miktarını belirleyen asıl güç, oyunun hayranlarının desteği. Her sene turnuvadan belirli bir süre önce yayınlanan ‘Battle Pass‘lar aracılığıyla turnuvanın ödül havuzundaki para miktarı oldukça büyük meblağlara ulaşıyor. Ve oyuncuların turnuvaya olan desteği geçtiğimiz yıllardan bu yıla değin oldukça yükseldi.

The International 2019’un ödül havuzu, ilk 24 saat içerisinde, 7 milyon doları aştı. Şu saatlerde ise 10 milyon doları aşmış durumda. Hayranların bu desteği bu hızla devam ederse, turnuvanın başlangıç tarihinde kadar ödül havuzundaki miktarın 30 milyon doları bulabileceği konuşuluyor.

Geçtiğimiz yıllarda ve bu yılda, ilk 24 saat içinde toplam ne kadar para toplandığını aşağıdaki Twitter paylaşımından görebilirsiniz.

Dota 2 ile ilgili gelişmeleri güncel bir şekilde takip edebilmek için 5Mid ile kalın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir