Dota 2

The International 2019 şampiyonu OG oldu

Red Bull OG

Finalde Team Liquid’i 3-1 il geçen OG, 2 yıl üst üste The International şampiyonu olmayı başaran ilk takım oldu.

İzlenme sayılarıyla gündeme gelen, Dota 2’nin en büyük turnuvası olan The International 2019 bu yıl Çin’de düzenlendi. Bu zamana kadarki en büyük ödül havuzuna sahip olan TI9’de sona gelindi. Üst ve alt kademede yarışan takımların arasından en başarılı olanı geçen sene olduğu gibi OG oldu. Grubunu lider bitirip oynanan elemelerin hiçbirinde yenilmeyen ekip finalde Team Liquid’i 3-1 mağlup etti ve yaklaşık 15.6 milyon dolarlık ödülün sahibi oldu.

Serinin ilk maçında Team Liquid sağlam bir performansla galibiyete uzandı. 7mad’in düşük performans sergilemesi takım adına pahalıya patladı. Liquid’de Miracle harika bir performans sergiledi. İlk maç 49 dakika sürdü, Liquid 33 skor alırken OG 24 skor alabildi.

İkinci maçta ise bambaşka bir OG vardı. Mağlubiyetin ardından silkelenen ekip rakibinin üstünden geçti desek yeridir. Ana ve Topson sazı eline aldı ve 32 dakikanın ardından takımlarını galibiyete taşıdılar. Ekip 40 skor alırken Team Liquid 11 skor bulabildi.

Üçüncü maçta yine aynı senaryoyu izledik diyebiliriz. OG yine çok sağlam bir performans ortaya koyarak rakibi karşısında zorlanmadı. 36 skor alan ekip 11 skor verdi ve maç 23 dakika sürdü. Topson yine çok iyi oynadı.

Serinin son maçında da aynı tarifeyi uygulayan takım 24 dakikanın ardından zafere ulaştı. Maçta 31 skor çıktı. 20 skor alan OG rakibine kıyasla daha iyi olana taraftı. İlk maçın ardından her şeyi tersine çevirmeyi başaran ekip turnuvayı kazandı.

1 Yorum

1 Yorum

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.