Dota 2

The International’a katılamayan Mousesports dağıldı

Amerika Bölgesel elemelerinde üçüncü olan Mousesports Dota 2 ekibi, The International’da yer alacak 16 takımdan biri olma şansını kaybettiği için dağıldı. Bu da Valve’nin düzenlediği The International turnuva serilerinin Dota 2 profesyonel sahnesinin tekeli olduğunu gösteren bir başka olay olarak karşımıza çıkıyor. Hayatlarını Dota 2 oynayarak kazanmaya çalışan oyuncuların ve ekiplerin hayali olan bu turnuvaya katılma şansını yakalayıp bu şansı değerlendirememek, takımların kapanmasına bile sebebiyet verebiliyor çünkü tek geçim kaynağı Dota 2 turnuvaları olan oyuncuların hayatlarını bu şekilde sürdürmeleri pek de mümkün olmuyor.

Ödül havuzu 16 milyon doları bulan bu büyük eSpor organizasyonu; bütün Dota 2 topluluğu, takımlar, oyuncular ve oyun dünyasının takipçileri tarafından yılın heyecanla beklenen etkinliği haline geldi. Bu yıl beşincisi düzenlenen etkinliğin oyun dünyasında yarattığı etkinin farkına varan Valve, önümüzdeki yıl daha büyük bir organizasyonun peşinde. Gelecek seneden itibaren Valve, The International tadında, TI’ya ek olarak 3 turnuva daha düzenlemeyi planlıyor. Geçtiğimiz aylarda açıklanan “The Dota Major Champions”, Mousesports gibi zirvenin bir adım gerisinde kalan takımların gelişmelerinde katkı sağlayacağı için Dota 2 topluluğunun ve oyunun kendisinin büyüyerek, gelişmesine oldukça büyük bir katkıda bulunacağı tahmin ediliyor.

Mayıs aylarında Team Tinker’ı bünyesine katan Mousesports, The International için oldukça umutluydu fakat Amerika Bölgesel Elemeleri’nde favori olarak gösterilmesine rağmen üçüncü olarak TI hayallerini rafa kaldırmak zorunda kaldı. Dota 2 takım menajeri Phil Aram bu hayal kırıklığının ardından The Dota Major Champions’da ikinci bir şans için takımı bir arada tutmaya çalıştı fakat el ile tutulur bir başarı yakalayamayan oyuncular, Mousesports’u ya da oyunu bırakmaya kararlıydı.

Özellikle Dota 2 olmak üzere her türlü eSpor hayranı, takipçisi, çevirmen, sporsever

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir