Dota 2

TI5 Avrupa Bölgesel Elemeleri’nde grup aşaması sona erdi.

Oldukça ilginç sahnelere tanık olan The International 2015 Avrupa Bölgesel Elemeleri’nin grup aşaması sonlandı. A grubundan 4 Anchors ile NiP.Dota2, B grubundan da Na’Vi ve Vega. playoff’larda yerini aldı. Dota 2 profesyonel sahnesinin aşina olduğu ve bir zamanlar en üst düzeyde performans gösteren Allience, bölgesel elemelerin grup aşamasında takılarak sevenlerini ve takipçilerini üzdü. The International 2015 Avrupa Bölgesel Elemeleri’nin grup aşamasının B grubunda 3 galibiyet ve bir mağlubiyet ile ilk sırada yer alan Na’Vi ise severlerine takımın eski şanlı günlerini hatırlattı.

Bölgesel Elemeler’i ilk sırada bitirerek Seattle’daki yerini alması beklenen takımlardan birisi olan Allience, oynadığı 2 maçlık serilerden 3’ünde berabere kaldı ve birisinde de yenildi. Oynadığı dört seride bir türlü rakipleri karşısında iki maç birden almayı başaramayan takım, Burden ile beraber A grubundaki son sırayı paylaştı. Bölgesel elemelerin ilk gününe iki beraberlikle başlayan takım ikinci gün daha iyi sonuçlar elde etmek umuduyla gününü geçirdi. Ancak Alliance, ikinci güne iyi bir başlangıç yapması gerekirken NiP ile oynadığı seride berabere kalarak bütün umudunu yitirdi. Ardından kaybedecek bir şeyi kalmayan PR ile yaptığı maçların ikisini de kaybeden Alliance, TI5 hayallerini katlayıp rafa koymak zorunda kaldı.

Bir diğer yandan da Allience’ın A grubunda yaşadığı hezimet, Na’Vi’nin B grubunda yakaladığı başarı tarafından gölgelenerek arka planda kaldı. Na’Vi son dönemde yaşadığı sorunların özellikle sürekli yapmak zorunda kaldıkları kadro değişikliklerinden kaynaklanan aksaklıkların üstünden gelerek işleri yoluna koymuşa benziyor. Elemelerin ilk gününde 3 seri oynayan Natus Vincere, London Conspiracy ile yaptığı ilk maçtan kaybeden taraf olarak ayrıldı fakat kendisini toplayarak kaybettiği ilk serinin ardından oynadığı 2 seride rakiplerini mağlup ederek 6 puana ulaştı. İkinci gün de açık elemelerden katılan Yellow Submarine adlı takım karşısında kolay bir galibiyet aldıktan sonra playofflardaki yerini aldı.

Son puan durumu ise şöyle:

AVRUPA

Özellikle Dota 2 olmak üzere her türlü eSpor hayranı, takipçisi, çevirmen, sporsever

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir