Dota 2

TI5 Avrupa Bölgesel Elemeleri’nde ilk günün sonuçları

Toplamda 10 takımın katılım gösterdiği bir diğer The International 2015 bölgesel elemelerinde ilk gün sonuçlandı. İlginç oyunlara şahit olduğumuz Avrupa Bölgesel Elemeleri’nde beklenilen sonuçların yanında sürpriz yaparak bizleri şaşırtan takımlar da oldu.

İki grup arasında hiç şüphesiz A grubunda daha durağan karşılaşmalara tanık oldu. Grupta oynanan karşılaşmalardan dördü beraberlik ile sonuçlandı ve grup içerisinde 4 Anchors takımı dışında herhangi bir takım galibiyet elde edemedi. Tek galibiyeti alan 4 Anchors ise ilk günü 4 puanla grubunda birinci olarak bitirdi. 4 Anchors takımının hemen arkasında ise, şu ana kadar oynadıkları karşılaşmalarda berabere kalan ve sonucunda ikişer puan elde eden Burden United ve Alliance takımları yer alıyor. Henüz sadece birer karşılaşma oynamış olan NiP ve NiP Dota 2 takımı ise grupta son sıralarda yer alıyor. İlk günde alınan sonuçları ve daha 6 oyunun oynanacağını düşünürsek A grubunda daha ilginç karşılaşmalar sonraki günlerde bizleri bekliyor diyebiliriz.,

A grubunun aksine B grubu ise Dota 2 severleri şaşırttı. Açık elemelerden bölgesel elemelerine katılmak hakkını elde eden Yellow Submar1ne, büyük Avrupalı takımlardan korkmadığını ve TI5 yolunda kararlı olduğunu bir kez daha gösterdi. Natus Vincere karşısında 2-0’lık kolay bir galibiyet elde eden London Conspiracy takımı, Yellow Submar1ne karşısında başarılı olamadı ve önceki oyunu kazanmış olmanın verdiği avantajı yitirdi. London Conspiracy karşısında hüsrana uğrayan Natus Vincere ise kısa bir süre içerisinde toplamayı bildi. Yaklaşık bir yıldır katıldığı turnuvalarda etkili bir performans ortaya koyamayan Ukraynalı, ekip kendisinden beklenmeyen bir şekilde ilk günün sonunda 6 puanla grubunda birinci oldu.Daha önceki birkaç turnuvada oldukça etkili bir performans gösteren Vega Squadron ise kendinden bekleneni gösteremedi. Oynadığı karşılaşmaların birinde mağlup olan ve diğerinde ise berabere kalan Rus ekibin sonraki karşılaşmalarda grupta ilk ikiye girmesi için neredeyse hiç hata yapmaması gerekiyor. Grubun talihsiz takımı olarak nitelendirebileceğimiz  HellRaisers ise, oldukça etkili bir performans koymasına rağmen oynadığı 3 karşılaşmanın sonucunda rakipleri karşısında başarılı olamadı ve ilk günü 2 puan ile bitirdi.

Gruplardaki puan durumu ise şöyle:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir