Dota 2

TI5 Finali’ni TobiWan ve syndereN sunacak

The International 2015’a kısa bir süre kala, Valve yayın takvimini ve maçları yorumlayacak sunucuları açıkladı. Maçları sunarken yaşadığı heyecanı seyircilere de çok iyi bir şekilde aktaran Toby ‘TobiWan’ Dawson büyük finalin sunucusu olarak açıklanırken, partneri de analiz ağırlıklı yorumlarıyla izleyenlerin beğenisini toplayan Troels ‘syndereN’ Nielsen olacak.

Tobi/Synd ikilisi, Dota 2 seyircileri tarafından oldukça beğenilen ve sahnedeki en iyi ikililerden birisi olarak gösterilen bir ekip. TI4’te birçok maçı yorumlamış olsalar da, Büyük Final TobiWan ve Lumi tarafından yorumlanmıştı. Bu turnuva finali, Tobiwan’ın yorumladığı 3. Büyük Final olacak ve ilk defa, TI1’den beri, Lumi Büyük Final’i sunmayacak.

Büyük Final’i kimlerin sunacağını belirlemek dışında, WildCard maçları ve grup maçları dahil, Valve ana etkinlikte kimin hangi maçları yorumlayacağını da belirledi. Davi “LD” Gorman, kimin hangi maçları yorumlayacağını gösteren yorumcu takvimini geçtiğimiz gün Twitter’da paylaştı.

ti5_caster_schedule1

ti5_caster_schedule2

ODPixel ve Purge, ana etkinlik süresince ayrı yayınlarda altı adet “yeni oyuncular maçı” yorumlayacak. The International’da yeni olan ODPixel bu altı maçın yanı sıra diğer ana etkinlik maçlarını da syndereN ile ana yayında yer alacak. Bütün ana etkinlik maçları TobiWan, SyndereN, ODPixel, LD, Capitalist, Blitz ve Purge (sadece yeni oyuncular maçları) tarafından sunulacak. Bu yorumcular grup aşamasında da görev alacakken, WildCard maçlarını Wagamama, KotlGuy, Godz, Zyori ve Draskyl’in sesiyle seyredeceğiz. Grup aşamasında analiz masasında ise Chobra, syndereN, Merlini ve Winter olacak.

[interaction id=”55b299cdc902770806c99591″]

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir