Dota 2

TI5 Güneydoğu Asya Bölgesel Elemeleri’ni MVP.Hot6ix kazandı

Dört gün süren karşılaşmaların sonunda Güneydoğu Asya’dan direkt olarak The International 5’e katılacak olan takım belli oldu. Finalde MVP.Phoenix’i 3-1’lik bir skorla mağlup eden MVP.Hot6ix, The International 5’de yer alma hakkını kazandı. Elemelerde ikinci olan MVP.Phoenix ise şansını bir kez daha Seattle’da gerçekleşecek olan Wildcard turnuvasında deneyecek.

Güneydoğu Asya Bölgesel Elemeleri finalinin tek taraflı geçtiğini söylersek yanılmış olmayız. Gerek kahraman seçimi gerek kulvar kontrolü bakımından oldukça etkili bir performans ortaya koyan MVP.Hot6ix, BO5 formatında gerçekleşen karşılaşmalarda üç karşılaşmayı kazanmayı bildi. Final karşılaşmalarının özetleri ise şöyle:

Birinci oyunda, The Summit 3’de VG tarafından görmeye alıştığımız Bounty Hunter’ı seçen MVP.Hot6ix kısa bir süre içerisinde bütün rakip kulvarda üstünlüğü eline geçirdi. Disruptor ve Lina gibi kahramanlar da işin içine dahil olunca Bounty Hunter oldukça rahat bir oyun geçirdi. Dakika daha 10’u gösterirken skor açısından MVP.Hot6ix 17-6 öndeydi. Elde edilen skorların birçoğu Bounty Hunter daha 6 level değilken gerçekleşti. BH, ultimate yeteneği olan Track’i aldığında ise MVP.Phoenix’in işi iyice zorlaştı. Buldukları skorlar ve Track yeteneği sayesinde altın avantajını ele geçiren MVP.Hot6ix kısa bir süre içerisinde oyunu bitirdi.

MVP.Hot6ix ikinci oyunda ise daha değişik bir kahraman seçim aşaması geçirdi. Dost birimleri iyileştirme yeteneklerine sahip olan Dazzle, Omniknight ve Witch Doctor gibi kahramanları bir arada gördüğümüz ikinci oyunda bu kahramanlar sayesinde Hot6ix, Phoenix’in agresif oyun tutumuna karşı koyabildi. İlk oyuna nazaran daha yavaş başlayan ikinci oyunda ilk büyük karşılaşma 15. dakikada patlak verdi. Rosh Pit etrafında geçen takım mücadelesinde Ho6ix takımı bütün Phoenix kahramanlarını öldürmeyi başardı. Bundan sonrasında avantajı ele geçirmiş olmasına rağmen takım Tinker sayesinde rakip üsse girmekte zorlandı. Son gerçekleşen takım mücadelelerinde ise Phoenix yaptığı hatalar sonucunda bu mücadeleleri kaybetti ve ikinci oyunda da yenilen taraf oldu.

Üçüncü oyun MVP.Phoenix’in parladığı bir oyun oldu. Her iki takım da oldukça başarılı bir kahraman seçim aşaması geçirmesine rağmen Hot6ix, Phoenix takımının hızına ayak uyduramadı. Genel olarak takım mücadelelerinde galip gelen Phoenix, Rosh Pit etrafında gerçekleşen mücadelede sonrasında hem Aegis’i çalarak hem de dört Hot6ix kahramanını öldürerek iyice ileri geçti. Bu noktadan sonra ise rakip takımın yaralarına sarmasına izin vermedi ve oyunu bitirdi.

Serinin son oyununda ise oldukça yakın bir karşılaşma izledik. Geçirdiği oldukça başarılı bir kulvar aşaması sonucunda oyunda avantajı ele geçiren Phoenix, ele geçirdiği avantaja gerektiğinden fazla güvenerek yapmaması gereken hatalar yaptı ve Hot6ix’in oyuna tutunmasını sağladı. Özellikle ilk 20 dakika için Phoenix takımı rakibine nefes aldırmadı ve bulduğu her pozisyonda skor elde etmeyi bildi. Hot6ix üssüne girmeye çalışan takımın yanlış konumlanması ve gerektiğinden daha fazla rakip alana sarkması sonucunda bu denemeleri başarısız oldu ve birkaç kahramanının ölümüyle sonuçlandı. Bir sonraki takım mücadelesinde ise Hot6ix Leshrac ve Omniknight ikilisi ile Phoenix’e göz açtırmadı. Avantajı eline geçiren Hot6ix, Phoenix takımının bütün barakalarını yerle bir ederek oyunu bitirdi.

editor
You don't get paid for effort, you get paid based on demand for your skills and your results. Life is not a children's story.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir