Dota 2

TI5’te Grup Aşaması tamamlandı

Dota 2 severlerin yıl boyunca beklediği TI5’in ilk etabında temponun bir hayli yüksek olduğu Grup Aşaması mücadeleleri tamamlandı.
Oyuncular ve takipçiler ve özellikle bizim için oldukça yorucu geçen dört günlük maraton sonucunda TI5 ana etkinliğinde üst ve alt elemede hangi takımların oynayacağı belli oldu. A grubundan LGD, Team Secret, Complexity Gaming, Cloud 9; B grubundan ise Evil Geniuses, CDEC, EHOME ve Team Empire üst eleme grubunda turnuvaya bir adım önde başlayacak takımlar oldu.

100′ e yakın maçın oynandığı grup aşamasında her takım kendi grubu içinde bulunan diğer takımlarla 2 maçlık toplam 7 seri oynadı. Yapılan serilerden en çok galibiyet alan takım, A grubunun birincisi LGD oldu. Grup aşamasında en kötü performansı ise sadece iki puan alabilen MVP.Hot6ix kanadında izledik. The International 2015 Bölgesel Elemeleri’nden birinci olarak gelen takımlardan Complexity ve EHOME, gruplarında üçüncü sırayı alabildi. Aynı şekilde Bölgesel Elemeler’den gelen MVP.Hot6ix ve Na’Vi ise Grup Aşamasında neredeyse hiç varlık gösteremedi. Wildcard’dan gelen iki takımdan biri olan CDEC, izleyenleri ve rakiplerini şaşırtarak B grubundaki çok sayıda güçlü ismi geride bırakarak ikinci olmayı başardı. Diğer Wildcard katılımcısı MVP.phx ise A grubunun beşincisi oldu.

Oyuncu bazında baktığımızda ise S4, Arteezy, Sumail, Fear, Agressif ve Maybe, TI5’in grup aşamalarında en dikkat çeken ve izleyenlere seyir zevki yaşattıran oyuncular olarak öne çıktı. 4 gün aralıksız oynanan maçlar arasında oldukça uzayan ve kıyasıya mücadele verilen oyunlarda 11 tane Divine Rapier alındı. Profesyonel Dota 2 sahnesinde pek rastlamadığımız Techies kahramanı 7 kere seçildi ve 12 kere banlandı. Bu garip istatistiklerden benim için en çarpıcı olanı ise iG – Cloud 9 serisinin ilk maçında iG’nin rakibinden bir kişiyi bile öldürememesi oldu. Grup aşamasının en uzun oyunu ise tam 97 dakika süren iG-Fnatic serisinin ilk maçı oldu. Bu oyunda Templar Assassin oynayan Mushi oyun sonuna kadar 1000 tane son vuruş yaptı ve Mushi’nin oyun sonunda üste bekleyen iki tane Divine Rapier’i vardı.

Artık gözler 3 Ağustos akşamı başlayacak olan TI5 ana etkinlik mücadelelerine çevrilirken, gruplarda 1. gün, 2. gün, 3. gün ve son gün oynanan tüm serilerin sonuçlarını ve kısa özetlerini haberlerimizden okuyabilirsiniz.

Gruplar neticesinde ortaya çıkan puan durumunu ve elemelerdeki eşleşmeleri ise aşağıdaki yazılara tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

[accordion title=’Grup Aşaması Son Puan Durumu’]

puan durumu 4[/accordion]

[accordion title=’Ana Etkinlik Tablosu: Üst Eleme’]

üst eleme[/accordion]

[accordion title=’Ana Etkinlik Tablosu: Alt Eleme’]

alt eleme[/accordion]

[interaction id=”55b299cdc902770806c99591″]

Özellikle Dota 2 olmak üzere her türlü eSpor hayranı, takipçisi, çevirmen, sporsever

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir