Dota 2 mix

Tongfu Kuzey Amerika takımını duyurdu: Tongfu.NA

Dota 2’den iyi tanıdığımız Çin ekibi Tong.Fu Kuzey Amerika takımını oluşturarak bir ayağının da artık Amerika Dota 2 alanında olduğunu duyurdu. Tongfu.NA takımını oluşturmak için ise Çin uyruklu 6 Kuzey Amerikalı oyuncu seçtiklerini açıkladılar. 

Çin Yeni Yıl karmasında sağlam ve güçlü bir as takım çıkartmakta zorlanan Çin temsilcisi kaynaklarını tamamiyle farklı bir alana yönlendirerek Çin Dota 2 dünyasında yepyeni bir atılım yaptılar: tüm üyeleri 2014’ün yeni oyuncularından oluşan tamamı ile sıfırdan bir ekip kurdular. Dota 2 Asya Şampiyonası’nda gösterdikleri mükemmel performanstan sonra böyle bi yeniliğe imza atarak hem organizasyonlarını genişlettiler hem de yepyeni bir Kuzey Amerika takımına sahip oldular. Bundan böyle Amerika yerelinde yapılacak olan turnuva ve liglerde de boy gösterme fırsatını yakaladılar. Çin sahnesinde kendini kanıtlamanın verdiği özgüvenle artık Amerika sahnesinde boy gösterecekler.

Tongfu.NA ekibine gelecek olursak takım 6 tane Çin uyruklu birbirinden iddialı Amerikan oyuncudan oluşuyor. Takımın yaş ortalamasının 21 olmasını göz önüne alacak olursak oldukça genç görünüyor. Takımdaki kaptanın ve rollerin şimdiden belirlenmiş olmasından çıkarılabilecek tek sonuç ise oyuncuların daha önce de bir süre birlikte geçirdikleri bir oyun geçmişleri olduğu. Takım üyelerinin isimleri ve pozisyonları ise şöyle:

  • Yangwen ‘Way’ Zhang (Mid, Kaptan)
  • Jundi ‘burning-dd’ Zhao(Carry/Sırtlayıcı)
  • Zhiwei ‘Shark’ Chen (Offlane)
  • Xuetao ‘BananaKing’ kang (Support/Destekleyici)
  • Xiaoyu ‘Hexenjagd’ Feng (Support/Destekleyici)
  • Xiaotian ‘UNI-‘ Feng(Mid/Destekleyici yedeği)

Tongfu’yu izlemek her zaman büyük bir zevk olmuştur ve Dota 2 takipçileri de bu söylediğimize hak vereceklerdir. Çin temsilcisinin kendi ülkelerinde ve alanlarında ne kadar iyi oldukları ise su götürmez bir gerçek. Merak konusu olan ise Tongfu.NA’nın taşıdıkları isimden dolayı kendilerinden bekleneni verip veremeyecekleri. Umarız hayranlarını yanıltmazlar.

Çevirmen. Hobi olarak Dota 2 ve CS:GO oynar. Savaş tarihine meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir