Dota 2

Valve ” The Dota Major Championships” sistemini duyurdu

Valve, kendi resmi sitesinde yaptığı açıklamada Dota 2 The International turnuvasına ek olarak her yıl yapılacak 3 turnuvanın daha düzenleneceğini duyurdu. Dota 2 profesyonel sahnesinde yeni bir dönem açacak bu sistem, topluluğun uzun süredir beklediği bir gelişmeydi. Bu hamle sayesinde Dota 2 profesyonel sahnesi büyük gelişmelere tanıklık edecek ve sahne daha da büyüyecek. Yıl boyunca International tadında yapılacak olan 4 turnuvanın, Dota 2 topluluğunu daha da canlandıracağı ve oyuna heyecan katacağı tahmin ediliyor.

Fall, Winter, Spring ve Summer olarak yılın belli dönemlerinde yapılacak olan bu turnuvalar Dünya’nın farklı bölgelerinde gerçekleşecek. Bu turnuvaların düzenlenmesinde ve hazırlanmasında Valve’a destek verecek bölgesel organizatörler olacak. Bu “Major Tournament” olarak adlandırılan turnuvaların ilki olan “Fall” turnuvasının önümüzdeki son bahar düzenleneceği bildirilirken kesin bir tarih belirtilmedi.

Valve’ın yaptığı aciklamada takımların bu turnuvalara katılabilmesi için bazı kurallara uyması gerektiği duyuruldu. Valve, takımların turnuvaya katılabilmesi için sabit bir kadroya sahip olması şartını koyacak. Turnuvaya katılmak isteyen takımların kadro değişikliği yapabilmesi için belli süreleri olacak ve bu zaman dilimi dışında değişiklikler yapılırsa takımlar turnuvadan men edilecek. Böyle bir kuralın konmasının ardında yatan nedenlerin profesyonel takımların daha iyi performans gösterebilmeleri ve kendilerini geliştirmeleri için fırsat yaratmak olduğunu tahmin ediyoruz.

Yeni turnuva sisteminin yanında, yaklaşan The International 5 ile ilgili haberler de verildi. Önümüzdeki hafta “The International Compendium”un ve uzun süredir beklenen 6.84’in geleceği duyuruldu. Bunlara ek olarak TI5’e katılacak takımların yakında açıklanacağı bildirildi.

Özellikle Dota 2 olmak üzere her türlü eSpor hayranı, takipçisi, çevirmen, sporsever

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir