Dota 2

Virtus.Pro, DreamLeague Season 3 şampiyonu oldu

İsviçre’nin Jönköping şehrinde düzenlenen Dreamhack Summer’da final aşamasında rakibi Natus Vincere’yi geride bırakan Virtus.Pro, DreamLeague Season 3 şampiyonu oldu. BO5 formatında gerçekleşen final karşılaşmalarında toplamda oynanma ihtimali olan 5 oyundan 5’i de oynandı ve sonucunda 3-2 öne geçen Virtus.Pro, birincilik ödülü olan yaklaşık 55 bin doları evine götüren taraf oldu.

The International 5 Avrupa Bölgesel Elemeleri’nde gösterdiği etkili performansı korumayı başaran Ukraynalı Natus Vincere takımı bir kez daha tecrübesini ortaya koyarak DreamLeague Season 3’de büyük finallere kadar gelmeyi başardı. Virtus.Pro ve Na’Vi takımlarının ilk iki karşılaşmasında ise VP tozu dumana kattı. Ilya “Lil” Ilyuk ve Sergey “G” Bragin’in eşsiz performansları sayesinde Rus takım oldukça rahat bir vakit geçirdi ve 2-0 öne geçmeyi başardı.

Virtus.Pro’nun şampiyonluğa sadece bir oyun uzakta olduğu 3. oyun başladığında ise bambaşka bir Na’Vi gördük. İlk iki oyunda dersini almış görünen takım, Virtus.Pro takımında G’nin önüne geçebilmek için oynayabileceği muhtemel kahramanlardan dördünü yasakladı ve oyuncuyu etkisiz bıraktı. Bir kez daha değişik bir strateji uygulayacağının sinyallerini veren Na’Vi, zor kulvar için Broodmother’ı seçerken Sırtlayıcı pozisyonunda ise Centaur Warrunner’ı oynamayı uygun gördü. Fakat oyun başladıktan kısa bir süre sonra bu plan geri tepmeye başladı ve XBOCT rahat bir şekilde farm yapamazken Funn1k alt kulvarda üst üste öldü. Na’Vi için oldukça kötü görünen durum Sonneiko’nun oynadığı Earthshaker ile Blink Dagger almasından sonra ise tamamen değişti. Oyunun gidişatını değiştiren bir ultimate yeteneğine imza atan Sonneiko takımının oyuna tutunmasına ve sonucunda oyunu kazanmasına olanak sağladı.

Dördüncü oyunda ise Na’Vi takımı rakibinin kahraman seçim aşamasında izleyeceği stratejiyi takip edemedi ve iki adet güçlü kahraman kombinasyonunun (Drow-Visage, Earthshaker-Shadow Fiend) Virtus.Pro’nun eline geçmesine izin verdi. Na’Vi ise buna cevap olarak sürekli takım mücadeleleri arayacak bir takım kompozisyonunu tercih etti. Bu seçiminde oldukça başarılı olan Na’Vi özellikle Winter Wyvern oynayan Sonneiko ve Sand King oynayan Funn1k’in ortaya koydukları etkili oyun sayesinde, 35 dakika içerisinde oyunu galip olarak bitirmeyi başardı.

2-2’lik beraberliği bozacak olan beşinci oyununda ise, turnuva başında beri kahraman seçim/yasaklama aşamasında istediğini elde etmeyi başaramayan Ukraynalı ekip bu sefer turnuva boyunca öne çıktıkları kahramanları almayı başarabildi. Bir ileri bir geri giden oyunda her iki takım da rakiplerinin yaptıkları hatalardan faydalanarak durumu tersine çevirmeye çalıştı. Oldukça uzun olarak nitelendirebileceğimiz bu son karşılaşmada 64. dakikaya girerken Virtus.Pro ekibi herhangi bir zorlukla karşılaşmadan Roshan’ı öldürmeyi başardı ve Aegis-Cheese avantajını ele geçirdi. Na’Vi üssünde gerçekleşen ve yaklaşık olarak dört dakika boyunca süren takım mücadelelerin sonucunda ise galip gelen taraf Virtus.Pro oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir