Dota 2

WePlay! Esports, yeni Dota Underlords turnuvasını duyurdu

Yapılan açıklamaya göre WePlay! Esports 15.000 dolar ödül havuzlu ve herkesin katılabileceği bir Dota Underlords turnuvası düzenleyecek.

“Auto-Battler” oyunlar yavaş yavaş ünlenmeye başladı. Geçtiğimiz 2-3 yılda “Battle Royale” oyunlarının inanılmaz çıkışını izlemiştik. Şimdi ise sahne Auto-Battler türü oyunlara kalmış gibi gözüküyor. Auto Chess’le başlayan çılgınlık Dota Underlords ve Taktik Savaşları’yla devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde ilk Taktik Savaşları turnuvası duyurulmuştu. Şimdi ise WePlay! Esports, 15.000 dolar ödül havuzlu Dota Underlords turnuvasının düzenleneceğini açıkladı.

Turnuvanın adı Dota Underlords Open olarak duyuruldu. Kuzey Amerika ve Avrupa için iki ayrı eleme düzenlenecek. 27-28 Temmuz tarihlerinde oynanacak olan elemeler herkese açık olacak ve oyuncular 3 maç yapacak. Bu 3 maçta kazananlar 10, ikinciler 7, üçüncüler 6 puan alacak. Geri kalanların alacağı puanlar ardışık bir şekilde azalırken sonuncu 1 puanın sahibi olacak. Oynanan her 3 maçın ardından en üstteki 4 oyuncu bir sonraki tura yükselecek ve bölge başına 8 oyuncu kalana kadar bu elemeler devam edecek.

Finaller ise 1-4 Ağustos tarihleri arasında oynanacak. İki bölgenin en iyi 8 oyuncusu şampiyon olmak için birbiriyle yarışacak. Turnuva şampiyonu 8.000, ikinci 4.000, üçüncü 2.000 ve dördüncü 1.000 doların sahibi olacak. Dota turnuvasının detayları önümüzdeki günlerde WePlay! tarafından açıklanacak. Turnuvaya katılmak için WePlay!’in internet sitesini takip edebilirsiniz.

Dota Underlords Open’a gösterilecek ilgiye göre ilerleyen günlerde çok daha büyük turnuvalar düzenlendiğini görebiliriz. Twitch Rivals adı altında düzenlenecek olan Taktik Savaşları turnuvasının izlenme sayıları da bu konuda bir hayli önemli olacaktır. Bakalım Auto-Battler oyunlarının bu çıkışı ne zamana kadar devam edecek?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir