Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri Dota 2

WESG’de ilk gün karşılaşmaları tamamlandı

Sabahın erken saatleriyle birlikte başlayan WESG’de ilk günkü grup karşılaşmaları tamamlandı. CS:GO temsilcilerimizle birlikte yüzümüz gülerken, Dota 2 karşılaşmalarında istediğimiz başarıyı elde edemedik.

Çin’in Changzhou şehrinde gerçekleşen finallerde temsilcilerimizden Space Soldiers, grup karşılaşmalarındaki ilk rakibi olan Tayland temsilcisi Signature’e karşı Train ve Cache haritalarında mücadele verdi. Etkili bir performans ortaya koyan temsilcimiz Signature’ü oynanan haritalarda önce 16-8’lik sonra da 16-7’lik bir skorla mağlup ederek grup karşılaşmalarındaki ilk galibiyetini almış oldu. Temsilcimizin grup aşamasındaki bir sonraki rakibi ise Team Kinguin’di. Ritmini koruyan Space Soldiers, Polonya’lı ekibi Cbble haritasında 16-8 mağlup ederken serinin ikinci karşılaşmasında tökezledi ve Train haritasında 16-3’lük ezici bir mağlubiyet alarak gruptaki ilk beraberliğini de almış oldu. Günün son karşılaşmasında Güney Amerika temsilcisi Bravado karşısında temsilcimiz Train ve Cache haritalarında 16-10 ve 16-11’lik galibiyetler elde ederek günü iki galibiyet ve bir beraberlik sonucuyla on puan toplayarak grubunda lider tamamladı. Çarşamba gecesi gelen bir son dakika haberiyle CS:GO sahnesindeki en iyi takımlardan biri olarak kabul edilen GODSENT’in, WESG(World Electronic Sports Games) Finalleri’nde mücadele etmeyeceğini açıklamasından dolayı takımımız İsveçli ekibe karşı hükmen galip sayılırken grup aşamasındaki son rakibi ise Çinli Five eSports Club olacak.

CS:GO’daki diğer temsilcimiz Dark Passage da Space Soldiers’a benzer bir şekilde turnuvaya etkili bir başlangıç yaptı. Temsilcimiz grup aşamasındaki ilk karşılaşmasında Meksika temsilcisi Team Quetzal’ı Cache ve Cbble haritalarında 16-5 gibi ezici bir skorla mağlup etti. İkinci karşılaşmasında Ukrayna temsilcisi Team Ukraine’e karşı mücadele veren Dark Passage, gruptaki ilk karşılaşmasına nispeten daha çok zorlanmasına rağmen rakip takımı Overpass ve Cache haritalarının her ikisinde de 16-10 mağlup etmeyi bildi. Temsilcimizin grup aşamasının ilk günündeki en dişli rakibi ise Çin temsilcisi TyLoo oldu diyebiliriz. İlk oyunda Cbble haritasında rakibini 16-13 mağlup etmeyi başaran ekibimiz, Overpass haritasında oynanan ikinci oyunda ilk yarıyı 8-7 önde kapatmasında rağmen uzatmaya giden karşılaşmada maalesef Çinli ekip karşısında 19-16 mağlup olarak günün en son karşılaşmasında berabere kalmış oldu. Toplam yedi puana ulaşan takımımız D grubunda Selfless takımı ile birinciliği paylaşıyor. Dark Passage grup aşamasının ikinci gününde Amerika temsilcisi Selfless ve Malezya temsilcisi JYZ ile mücadele edecek.

Dota 2’de ülkemizi temsil eden Dark Passage Dota 2 ekibi ise ilk günkü karşılaşmalarında maalesef istediği performansı gösteremedi. Ürdün temsilcisi AbuShamaleh ve Çin temsilcisi Duobao.Y takımları karşısında galibiyet yüzü göremeyen ekibimiz ilk günü grup sonuncusu olarak bitirdi. Dark Passage Dota 2 ekibinin bir sonraki rakibi ise Alliance olacak.

Starcraft 2 temsilcimiz Berkay ‘Zerghamdi’ Erbaş ve Hearthstone temsilcimiz Şanver “sanver” Ünsal’ın WESG grup karşılaşmaları ise henüz başlamadı.

editor
You don't get paid for effort, you get paid based on demand for your skills and your results. Life is not a children's story.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir