Dota 2

Yao, LGD Gaming’e koç olarak geri döndü

LGD Gaming efsanelerinden Yao, yapılan açıklamaya göre ayrı geçirdiği 1 senenin ardından ekibe koç olarak geri katıldı.

Dota sahnesinin bilinen takımlarından LGD Gaming, 2018 yılından beri dünyaca ünlü Fransız takım Paris Saint-Germain ile beraber yoluna devam ediyor. Bilindiği üzere PSG espora birçok alanda adım atmış ancak en büyük başarıyı LGD Gaming ile Dota 2’de yakalamıştı. PSG bu yatırımı yapmadan önce LGD dünya üzerinde yine tanınan takımlardan biriydi. O zamanki tanınmışlığın en büyük mimarlarından biri ise şüphesiz Yao.

Yao, LGD ailesine 2011 yılında katıldı. 2011-2018 arası organizasyonla sayısız başarıya imza atan isim buradan Team Root’a transfer olmuştu. İlk profesyonel olarak oynadığı Online Kingdom’ın International 2011’e katılmasında büyük rol oynayan oyuncu ismini burada duyurdu. Başarılı destek LGD Gaming bünyesinde geçirdiği 7 senede 5 International, ve sayısız major-minor turnuvalara katılım sağladı.

Takımın katıldığı International’larda kilit oyunculardan olan oyuncu 2012 yılında bu turnuvada üçüncü, 2015 yılında yine üçüncü, 2017 yılında ise 4. olmayı başardı. LGD o zamanlar katıldığı çoğu ön elemeyi kazanıyordu. Organizasyon en büyük başarısını ise Yao olmadan katıldığı International 2018’de finale çıkarak aldı. LGD finalde OG’ye kaybetti.

Tecrübeli desteğin şimdiki görevi ise koçluk. Şüphesiz takıma katacağı birçok nokta var. LGD’nin önümüzdeki maçı 1 Nisan tarihinde. Ekip  MDL Disneyland Paris Major Çin Elemeleri’nde boy gösterecek. Oyunculuk döneminde bir hayli başarılı olan Yao bakalım bu yeni görevinde nasıl bir performans sergileyecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir