Dragon Ball FighterZ

GO1, Dragon Ball FighterZ Dünya Turu’nu kazandı

Red Bull

8 Şubat’ta Paris’te düzenlenen ve 80 bin dolar havuzu olan Dragon Ball FighterZ Dünya Turu’nu, Japonyalı esporcu GO1 kazandı.

Dragon Ball FighterZ Dünya Turu, aynı takımın sporcularının finalde karşı karşıya gelmesi ile damga vurdu. GO1, finale 2-1 ve 3-1’lik skorlarla Upper Bracket’dan yükseldi. Fenritti ise ilk oyunda 2-0 kaybetse de Lower Bracket’taki diğer maçlarını 2-0 ve 2-1 kazanarak finale kadar yükseldi. Her iki oyuncu da CYCLOPS Athlete Gaming bünyesinde mücadele ediyordu. Dahası ikisi de Japonya’nın Osaka kentinde yaşıyor ve neredeyse tüm antrenmanlarını birlikte yapıyorlardı. Birbirlerini çok iyi tanıyan ikilinin maçı da kıran kırana geçti.

İlk oyunda dünyanın bir numarası sayılan GO1, temiz ve doğru kombolar ile rakibinin açıklarını değerlendirirken; Fenritti ilk maçın verdiği heyecan olsa gerek, GO1’ın savunmasını kıramadı ve ağır bir yenilgi ile seriye başladı. İlk maçta GO1’nun üç şampiyonun canı da neredeyse inmedi. Ancak Fenritti bu kadar kolay pes etmeyecekti. İkinci maçta yepyeni bir Fenritti izledik. Güzel bir geri dönüşe imza atan sporcu, ilk maçın öcünü aynı şekilde mükemmele yakın bir performans sergileyerek aldı. Yakaladığı ivmeyle üçüncü maçı da söküp almayı başaran Fenritti, şampiyonluğa bir oyun kadar yakındı.

Daha önce Community Effort Orlando, VSFighting 2019 ve Evolation Championship Series 2018’in finallerinde de karşı karşıya gelen iki takım arkadaşı arasında gülen taraf hep GO1 olmuştu. Fenritti bu sefer kazanmaya niyetliydi. Beklenildiği gibi olmadı. GO1 neden dünyanın 1 numarası olduğunu gösterdi. Dördüncü maçı görece hızlı kazandı ve son kez rüzgarı arkasına aldı. Son maçta agresif başlayan Fenritti, Vegeta karakteriyle iyi başladı. Diğer taraftan ise GO1 defansif bir oyun tarzı seçip Fenritti’nin boşluğunu aradı ve sonunda buldu. Rakibine duyduğu saygı ona maçı ve şampiyonluğu getirdi.

GO1, 2019-2020’nin en iyi oyuncusu seçildi.

GO1, bütün yıl boyunca katıldığı hiçbir turnuvada ikincilikten aşağı bir sırayla bitirmedi. Böylelikle beşinci Major unvanının da sahibi oldu. 2020-2021 sezonunun da Dragon Ball FighterZ Dünya Turu ne zaman düzenlenecek, kimler yarışacak merakla bekliyor olacağız.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.