FIFA

AFC Fiorentina , Hexon Esports ile ortaklık anlaşması imzaladı

İtalya’nın en köklü futbol kulüplerinden olan Fiorentina, espora hızlı bir giriş yapmak için, Hexon Esports bünyesinde kendine özgü bölüm açtı.

Fiorentina Esports şimdilik girişimlerini FIFA ve eFootball Pro Evulation Soccer üzerine yoğunlaştırsa da, adım adım başka espor dallarına da girişimler yapmak istiyor. Bu sene FIFA için Giovanni “Giovhy69” Salvaggio ile anlaşan takım, eFootball Pro Evulation Soccer için ise Angelo “Tipolosco319” Giannino ile anlaştı. Ekip yaklaşan Serie A seçmelerinde iki yeni oyuncuyla daha anlaşacak.

Fiorentina Futbol Kulübü Başkanı Joe Barone, kulübün espor dünyasına girişi ile ilgili şunları söyledi:” Gençler arasında gittikçe artan dijital spor merakı, bizi popüler olan espor dünyasına girmemiz için teşviklendirdi. Hexon Esport’un genç ve dinamik ekibiyle uluslararası espor takımları arasında Fiorentina Esports’u tanıtmaya ve büyütmeye çalışacağız.”

Bunun yanı sıra diğer bir dev kulüp Juventus, geçen yıl Aralık ayında espor dünyasına adım atmıştı. Takımı işletmek için Astralis Group ile ortaklık kurmuştu. Daha da erken tarihe baktığımızda Inter Milan QLASH ile güçlerini birleştirerek espor dünyasına adımını atmıştı. Inter Milan da Fiorentina gibi sadece FIFA ve eFootball Pro Evulation Soccer oyunlarında boy gösteriyor. Eminiz ki bu gelişmeler başka büyük kulüplerin de espor dünyasına girişine ön ayak olacak. Dijital sektörün bu kadar ön plana çıktığı dönemde herkes kendi kitlesini oluşturmaya ve büyütmeye çalışacaktır.

 

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir