FIFA

Beşiktaş Esports, profesyonel FIFA oyuncusu Schwenker ile anlaştı

Dünyada espor takımı kuran ilk spor kulübü olma unvanını elinde bulunduran Beşiktaş, profesyonel XBox FIFA oyuncusu Dominik “Schwenker” Schwenk ile anlaştı.

Beşiktaş Esports, League of Legends’ın yanı sıra FIFA sahnesinde de mücadelesine devam ediyor. Daha önce Türk asıllı Alman oyuncu Burhan “BNY” Yerli’yi bünyesine katan ekip, şimdi de XBox One platformunda mücadele eden Schwenker ile kadrosunu güçlendirdi. FUT Champions’ta birden çok kez ilk 100’e girmeyi başaran Alman oyuncunun en yüksek derecesi ise 86.’lık oldu.

Üst düzey bir XBox FIFA oyuncusu olan Schwenker, daha önce Ajax ve Schalke gibi büyük kulüplerin de yer aldığı NGL-Europe turnuvasına katılarak önemli bir başarıya imza attı. Geçtiğimiz günlerde online elemeleri başlayan ve 10 bin dolarlık ödül havuzu bulunan Multiplayer FIFA 18 Balkans Cup’ta Beşiktaş’ı temsil edecek olan Schwenker, yine gelecek uluslararası etkinliklerde de siyah beyazlı formayla boy gösterecek. 30 Nisan’da grup aşaması maçlarıyla başlayacak olan Balkans Cup, 4 Mayıs’ta oynanacak büyük final mücadelesiyle sona erecek. Turnuvada XBox ve PS4 birincileri iki biner dolar ödülün sahibi olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir