FIFA

Bundesliga, Battlefy ile VBL International Series için anlaştı

Online turnuva platformu Battlefy, Alman futbol ligi Bundesliga ile VBL International Series için sponsorluk anlaşması imzaladı.

Bundesliga, tüm VBL International Series bölgesel elemelerini düzenlemek için küresel platform olan Battlefy ile ortaklık yaptı. Battlefy, küresel FIFA espor dünyasında oldukça ünlü bir platform konumunda. Çok sayıda katılımcıya erişebilmek ve 21 ülkede bu heyecanı yaratabilmek için biçilmiş kaftan sayılabilir. Özellikle International gibi önemli turnuvalarda hata payının az olması ve iyi organize edilmesi, seyir zevki ve turnuva akışı için oldukça önemli bir yapı taşı.

Gerçekleşecek FIFA turnuvası 2020’nin Mart ayında düzenlenecek. Etkinliğe 19 farklı ülkeden takımlar katılacak.  Asya tarafından; Japonya, Brunei, Filipinler, Kamboçya, Tayland, Malezya, Singapur, Vietnam ve Kore takımları hem kıtasını hem de ülkesini temsil etmek kıyasıya mücadele edecek. Elemeleri geçip finallere katılmaya hak kazanan takımlar Almanya’nın yolunu tutacak. Amerika kıtasından; Brezilya, Kanada, Amerika, Arjantin, Meksika, Şili, Peru ve Kolombiya takımları kıtasını ve ülkesini temsil etmek için kıyasıya rekabete tutuşacaklar. Her kıtadan dört takım finallere katılmaya hak kazanacak.

Alman Futbol Ligi Dijital İnovasyonlar Genel Müdür Yardımcısı Andreas Heyden turnuva hakkında söyledi: “Futbolun çevrimiçi ve çevrimdışı dünyasını birleştiren VBL International Series, dünya çapında yeni nesil oyuncuların ve Bundesliga taraftarlarının tutkularını birleştiriyor. Bu rekabet, Bundesliga’nın önde gelen bir küresel esporlar yarışması kurma başarısındaki bir başka dönüm noktası, Bundesliga’nın futbolun inovasyon lideri olarak tanımlanması.”

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir