FIFA

FIFA 16’da kadın milli takımları da olacak

EA Sports, yılların futbol oyunu FIFA’nın bu sene sonlarında çıkacak olan yeni versiyonunda bir değişikliğe giderek ilk kez kadın milli takımlarını ekliyor.

İlk kez kadın takımlarının yer alacağı FIFA 16’da toplam 12 ülkenin takımı ile oynama şansına sahip olabileceğiz. Ancak maalesef bu ülkeler arasında Türkiye takımı bulunmuyor. Oyunda kadın milli takımları yer alacak ülkeler ise İngiltere, Almanya, ABD, Fransa, İsveç, Brezilya, Kanada, Avustralya, İspanya, Çin, İtalya ve Meksika olarak duyuruldu. FIFA 16’nın yapımcıları, kadın milli takımlarını “son yıllarda eklenmesi en çok istenen özelliklerden biri” olarak tanımlıyor.

Kadın milli takımları, FIFA’da bulunan Kick-Off, Offline Tournament ve Online Friendly Match modlarında oynanabilecek ancak kadın takımları ile diğer normal takımlara karşı mücadele etmek mümkün olmayacak. Neden tüm kadın takımlarının oyunda olmadığı konusu hakkında da EA, bunun yeni bir özellik olduğunu ve ekleyebildikleri kadın oyuncu ve takım sayısının kısıtlı olduğunu söyledi.

FIFA 16, Eylül ayında piyasaya çıkacak.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir