FIFA

Fifa 17’de hikaye modu olacak

EA Sports, birçok yenilik getirdiği Fifa 17’de hikaye modu olacağı bilgisini serinin hayranlarıyla paylaştı.

Geçtiğimiz hafta “Futbol değişti” mottosu ile tanıtım videosu paylaşarak oyunu duyuran EA oyunun sıkı takipçilerini bir hayli heyecanlandırmıştı. Bu yıl grafik ve gerçekçilik anlamında çıtayı bir üst seviyeye daha çıkarmak isteyen Electronic Arts, eski grafik motoruna yeni oyunda yer vermeyeceğini açıklamıştı. Battlefield, Need for Speed, Star Wars Battlefront ve Mirror’s Edge gibi oyunlarda kullanılan Frosbite adlı oyun motorunun Fifa 17’de kullanılacağı bilgisi yine kullanıcılarla paylaşılan bilgiler arasındaydı.

Oyun hakkında gelen yeni haber ise hem beklentileri hem de heyecanı iki katına çıkardı. Çok güzel bir tanıtım videosu ile Fifa 17’de hikaye modunun yer alacağını duyuran EA, futbol oyunlarında devrim niteliğinde bir hamleyi gerçekleştirdi. Yeni hikaye modunda sadece oluşturduğunuz oyuncunun sahada nasıl oynadığı ile değil, saha dışındaki hayatına da müdahale ederek gerçekçiliği tamamen elde etmiş olacağız. Bunun haricinde yine ilk kez Fifa 17’de takımların menajerlerinin de oyunda yer alacağı açıklanan önemli detaylar arasında yer aldı. Serinin yeni oyununda birbirinden iyi yenilikler meydana getiren EA Sports bu yıl da ezeli rakibi Konami’yi bir hayli üzecek gibi gözüküyor.

Spor severlerin büyük bir beklenti ile beklediği Fifa 17, 27 Eylül’de Kuzey Amerika’da, 29 Eylül’de ise PS4, PS3, Xbox One, Xbox 360 ve PC için Avrupa’da satışa sunulacak.

editor
e-Spor hayranı ve profesyonel sahnenin takipçisi biraz da weirdo.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir