FIFA

FIFA 18 eWorld Cup Finali anlık ortalama 320.000 kişi tarafından izlendi

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen FIFA 18 eWorld Cup Finali, birçok online platformda toplamda 29 milyon görüntülenme topladı. Hali hazırda başarılı bir etkinlik olarak değerlendirilen finalin bu kadar çok izlenmesi de oyunun geleceğinin parlak olduğunun bir göstergesi olarak nitelendiriliyor.

Londra’da O2 Arena’da üç gün düzenlenen turnuvada dünyanın birçok farklı yerinden otuz iki oyuncu şampiyon olmak ve 250.000 dolarlık büyük ödülün sahibi olmak için yarıştı. Bu sezon FIFA’nın açıklamasına göre toplamda 60 farklı ülkeden 20 milyondan fazla oyuncu turnuvaya katılmak için mücadele etti.

FIFA 18 eWorld Cup Şampiyonu ise Mosaad “Msdossary” Aldossary oldu. Büyük ödülün sahibi olan oyuncu bu yılın sonlarına doğru düzenlenecek FIFA Football Awards’a da davet edildi.

Geçtiğimiz yıl Amsterdam’da düzenlenen EA SPORTS FIFA 17 Global Series Playoffs’un izlenme rakamlarını ikiye katlayan eWorld Cup, 29 milyon görüntülenmeyle %400 bir artış yakaladı. EA SPORTS yetkilisi Todd Sitrin ise yaptığı açıklamada “Geleneksel spor ve esporun birleşimi oldukça kuvvetli bir karışım, bu yıl gözlemlediğimiz online izlenme sayıları da bu karışımın yaşam bulmuş hali.” yorumunda bulundu.

Turnuvanın en yüksek anlık 322.000 kişi tarafından 12 farklı dijital platformda izlendiğini hatırlatalım. Resmi rakamlar ise önümüzdeki günlerde paylaşılacak.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir