FIFA

FIFA 19 eChampions League duyuruldu

EA Sports, FIFA 19’un en yeni turnuvası olan ve önümüzdeki yıl düzenlenecek eChampions League’i duyurdu. 

Turnuva PlayStation 4 oyuncularına özel olarak düzenlenecek ve toplamda 280 bin dolar ödül havuzu bulunacak. Birincinin 100 bin dolar kazanacağı turnuva, önümüzdeki yıl düzenlenmesi planlanan turnuvalar arasında en çok ödül veren ikinci etkinlik konumunda bulunuyor. Şampiyonlar Ligi konseptinde düzenlenecek olan etkinlik, ŞL Finali’nden bir gün önce 31 Mayıs’ta Madrid’de düzenlenecek.

EA Sports’un Şampiyonlar Ligi’nin haklarını Konami’nin Pro Evolution Soccer’ın süresi bittikten sonra aldığını da belirtmek gerekiyor. Klasik FIFA turnuvalarından farklı olarak Final’e kalan oyuncular Ultimate Team kadrolarında bu yıl Şampiyonlar Ligi grup aşamasında oynayan oyuncular bulundurmak zorunda olacak. FIFA’nın bu hamlesi yeni partneri EUFA ile olan anlaşmasının bir sonucu olarak görülüyor.

Kısa bir süre önce piyasaya sürülen FIFA 19’un büyümesi ise tüm hızıyla devam ediyor. Avrupa’daki futbol kulüplerinin espora giriş adımı olarak gördüğü oyunun şu an dünyada en göz önünde olan espor dalı olduğunu söylemek mümkün.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir