FIFA

FIFA 19’da Hafta Sonu Ligi 30 maç üzerinden oynanacak

Kullanıcılar tarafından uzun süredir istenilen maç yükünün düşürülmesi FIFA 19 ile birlikte gerçekleşiyor. Geçen sene 40 maç üstünden oynanan turnuva artık 30 maç üstünden oynanacak.

Kullanıcıların isteklerini yerine getiren EA Sports, PS4 ve Xbox ONE platformlarında FUT Champions maç sayısını düşürdü. Bilgisayarda ise 25 olan maç sayısı 30’a çıkarılacak. FIFA’nın resmi sitesinde bulunan “notlar” kısmında paylaşılan gönderide bu sene bir kaç değişiklik yapılacağını açıkladı. Şirket FUT Champions’ın profesyonel arenaya gitmek için en öncelikli adım olduğunu ve düşünülenden çok daha fazla kişinin moddan yararlandığı bildiklerini açıkladı. Bazı profesyonel oyuncuların sıcak baktığı değişiklikliklere FIFA topluluğu da sosyal medya üstünden pozitif yaklaştı. Değişiklikler ise şu şekilde;

40 yerine 30 maç

Bütün maçları oynamak zorunda değiliz ama EA maç yükünü hafifletmek adına Cuma-Pazar arası oynanan maçları 40’dan 30’a düşürdü. Çoğu oyuncu 40 maçın çok zor olduğunu savunuyordu. Sağlıklı bir FIFA ortamı için bunun gerekli olduğunu savunan oyuncuları dinleyen EA Sports önemli bir değişikliğe imza attı.

Hafta Sonu Ligi’ne katılmak için artık Günlük Eleme oynanmayacak

Daha önce açıklandığı gibi Günlük Eleme Turnuvası FIFA 19’da olmayacak. Bunun yerine FUT Rivals adlı modda yeterli puan toplayarak Hafta Sonu Ligi’nde oynayabileceğiz. Daha önceki FUT’larda olduğu gibi kazandığımız bileti hemen o hafta kullanmak zorunda değiliz. Bileti ileri tarihteki dilediğimiz bir Hafta Sonu Ligi için kullanabileceğiz.

Artık aylık ödül dağıtılmayacak

Hafta Sonu Ligi’nin değişmesiyle aylık ödül sisteminin de değişmesi gerekiyordu. Takaslanamaz kırmızı inform kartları artık her Hafta Sonu Ligi’nden sonra Haftalık Ödüller’de verilecek. Artık ödül için fazla maç oynayıp yorulmaya gerek yok, oynayabildiğimizde haftalık olarak ödülümüzü alabileceğiz.

Maç onaylama sistemi

Önceki sistemin tam olarak değişip değişmediğine emin olmasak da, maç onaylama sisteminde “form” asıl unsur olacak. Örneğin 3 maç üst üste kazandıysak formumuz +3 olacak ve buna göre daha zorlu rakiplerle eşleşeceğiz. Sizinle eşit derecedeki arkadaşlarınızla eşleşmemek için daha düşük bir Beceri Puanı’nızın olması gerekiyor. Böylelikle çoğu için büyük bir hilenin de önüne geçilmiş oldu.

Turnuvalara yenilikler geliyor

Rekabetçi bir bakış açısıyla bakıldığında daha kısa bir Hafta Sonu Ligi’nin FUT Champions LAN turnuvaları için ne anlama geldiği görülebilir. Bilindiği üzere aylık elemelerde belirli bir sıralamaya ulaşan oyuncular dünya çapında düzenlenen major turnuvalara katılım sağlayabiliyordu. EA Sports’un bu uygulamaya devam edip etmeyeceğine dair henüz bir açıklama yapılmadı. Blog’da paylaşılan yazıda, “Önümüzdeki haftalarda bu yeniliklerin turnuvalar için ne ifade ettiğini açıklayacağız.” diye belirtildi. Hafta Sonu Ligi’nin major turnuvalarla olan ilişkisinin kesilebileceği de konuşuluyor.

FUT Champions Channel’a geliştirme geliyor

En iyi 100 oyuncunun maçlarını izleyip oyunu öğrenebildiğimiz bu modda artık oyuncuların bastığı tuşları ve tam olarak hareket ettiği yönleri de görebileceğiz. FIFA’da becerilerinizi geliştirmek istiyorsanız bu yenilik tam sizlik olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir