FIFA

FIFA 20 Global Series duyuruldu

EA Sports, yaklaşık 3 milyon dolar ödüllü FIFA 20 Global Series etkinliklerini duyurdu.

Espor sektöründeki en büyük kitleli futbol organizasyonu olan FIFA Global Series her sene büyüyen ödül havuzuyla karşımıza çıkıyor. Sene genelinde birkaç FIFA turnuvası düzenleyen EA Sports bunların tamamına Global Series ismini verdi. Geçen sezon yapılan turnuvaların ardından Büyük Finali kazanan isim MoAuba oldu. Bu yıl aynı organizasyonu devam ettirme kararı alan EA Sports, FIFA 20 Global Series turnuvasını duyurdu.

Yapılan açıklamaya göre format geçen yılkiyle aynı olacak. 2019 genelinde belirli aralıklarla turnuvalar düzenlenecek ve buna göre oyuncuların puanları belli olacak. Bu sayede genel sıralama belli olacak ve yıl sonunda düzenlenecek olan Büyük Final’e katılacak oyuncular belli olacak.

6 tane FIFA Ultimate Team Champions Cup turnuvası düzenlenecek. Bu turnuvalar 8 Kasım ve 15 Mayıs tarihleri arasında oynanacak. Bu organizasyonlar EA Major adı altında düzenlenecek. FIFA eWorld Cup Şubat ayında, FIFA eNations Cup Mayıs ve son olarak Haziran ayında FIFA eWorld Cup öncesi birkaç play-off organizasyonu oynanacak. Bu turnuvaların tamamında dağıtılacak ödül ise 3 milyon dolar civarında olacak.

Geçtiğimiz yıl finalde MoAuba, rakibi FCB Nicolas99fc’yi 9-8 geçerek şampiyon olmuştu. Bu yıl FIFA 20 Global Series etkinliklerinde 20 farklı futbol ligi mücadele edecek. Bu sayı geçtiğimiz sene 17’ydi. Şu ana kadar açıklanan ligler ise Şampiyonlar Ligi, La Liga, MLS, Bundesliga ve ePremier League. Bakalım bu yılın sonunda en iyi FIFA oyuncusu kim olacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir