FIFA

FIFA Ultimate Team bu kez daha anlamlı

FIFA gibi oyunlarının sporcular arasında gittikçe yaygınlaştığına her geçen gün şahit oluyoruz. Çoğunlukla boş zaman faaliyeti olarak değerlendirilse de rekabetçi anlamda da esporla ilgilenenler yok değil.

FIFA serisi futbolcular arasında oldukça yaygın. Genellikle zevk için oynanmasına karşın tıpkı bir esporcu gibi rekabetçi kısmıyla ilgilenen sporcular da yok değil. Cristiano Ronaldo, Pepe, Neymar, Pirlo gibi ünlü isimler de esporla ilgilenenler kervanına çoktan katılanlar arasında. Oyun üreticileri de bu ilgiye yanıtsız kalmıyor elbette. EA Sports, FIFA Ultimate Team oynayan profesyonel sporcular için özel kartlar da tasarlıyor. Aşağıdaki linkte Liverpool oyuncularının bu kartlara tepkilerini görebilirsiniz.

Liverpool’lu futbolcuların FIFA 20 derecelerine tepkileri | Van Dijk, Salah, Mane, Firmino…

Oyuncular, 99 Ratinge ve yeşil sahadaki becerileri ile orantılı istatistiklere sahip oldukları bu kartları oyun içerisinde sadece kendi kadrolarında kullanabiliyorlar. Bu kartlar bu kez bir milli oyuncumuz için de tasarlandı. Bu isimse İstanbul Başakşehir FK  ve A Milli Takımımızın başarılı kalecisi Mert Günok oldu. İstanbul Başakşehir Espots, bu haftasonuna kadar geçerli  bir sosyal medya çekilişi düzenledi. Bu çekilişte, oyuncunun imzasının bulunduğu özel olarak tasarlanmış FIFA Ultimate Team kartını kazanma şansınız var. Çekiliş detaylarına organizasyonun Twitter hesabından ulaşabilirsiniz.

Ülkemizdeki yerli futbolcular arasında bir ilk olan bu karta sahip olmak, oyunun tutkunları için şüphesiz çok fazla şey ifade edecektir. Unutmayın, çekilişe katılmak için son tarih 9 Şubat 2020.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir