FIFA

Fifa’ya Dünya Kupası modu ve yeni ikonlar geliyor

Dünya Kupası’nın yaklaşmasıyla birlikte merak konusu olan Dünya Kupası Modu, EA Sports tarafından resmi olarak açıklandı. Açıklamaya göre, çıkacak bir güncelleme ile FIFA 18 sahiplerinin ücretsiz olarak indirebileceği yeni oyun modu FIFA Dünya Kupası 2018 Rusya Modu 29 Mayıs’ta oynanabilir duruma gelecek.

Dünya Kupası’na özel bir çok yenilik ile futbolseverlerin karşısına çıkacak olan yeni oyun modu 32 ülke, yeni maç topları, 12 yeni stadyum ve ödüller içeriyor. Ayrıca bu güncelleme ile sadece Dünya Kupası’nda bulunan oyuncularla oynanabilecek yeni bir Ultimate Team modu da oyuna ekleniyor! Katılmayı hak kazanamayan İtalya, Hollanda ve Şili gibi ülkelerle oynama imkanı ise, özel kupa modlarında sağlanacak.

Gelecek güncellemeye, ambiyans ve taraftar etkileri de dahil olacak. Daha gerçekçi taraftarlar, Dünya Kupası’na özel sinematikler ve animasyonlar sayesinde klasik FIFA maçlarına nazaran daha renkli maçlar ortaya çıkacak.

Dünya Kupası Ultimate Team modunda sadece katılmaya hak kazanmış ülke takımlarındaki oyuncular, var olan ikonlar ve yeni eklenecek ikonlar olacak. Yeni eklenecek ikonların listesi ise şu şekilde:

🇮🇹 Franco Baresi
🇬🇧 George Best
🇪🇸 Emilio Butragueño
🇮🇹 Fabio Cannavaro
🇵🇹 Luis Figo
🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 Ryan Giggs
🇪🇸 Fernando Hierro
🇮🇪 Roy Keane
🇩🇪 Lehmann
🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Gary Lineker
🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Bobby Moore
🇨🇿 Pavel Nedved
🇳🇱 Van Nistelrooy
🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Paul Scholes
🇧🇬 Hristo Stoichkov
🇮🇹 Christian Vieri
🇺🇸 George Weah
🇮🇹 Franco Zola

Dünya Kupası Ultimate Team modunda kimya ve oyuncu bağları konusunda ise önemli bir değişikliğe gidilmiş. FUT modunda aynı lig, aynı ülke, ve aynı takımdaki oyuncular arasında bağlar kurulabiliyorken, Dünya Kupası modunda ise aynı konfederasyondaki oyuncular arasında da bağlar kurulabiliyor. Örnek vermek gerekirse;

  • Neymar ile Suarez, var olan Ultimate Team modunda kırmızı bağ ile bağlanıyordu. Dünya kupası modunda ise iki ülkenin(Brezilya – Uruguay) Güney Amerika konfederasyonundan olması sebebiyle iki oyuncu arasında turuncu bağ olacak.
  • Ronaldo ve Kevin de Bruyne, var olan Ultimate Team modunda kırmızı bağ ile bağlanıyordu. Dünya Kupası modunda ise iki ülkenin(Portekiz – Belçika) Avrupa konfederasyonuna bağlı olması sebebiyle iki oyuncu arasında turuncu bağ olacak.
  • Messi ve Dybala arasında, var olan Ultimate Team modunda aynı ülkeden olmaları sebebiyle turuncu bağ ile bağlanıyordu. Dünya Kupası modunda ise aynı ülkeden olan oyuncular yeşil bağ ile bağlanmış olacaklar.

 

 

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir