Ana Sayfa Araştırma FIFA

Leicester City savunmacısı Christian Fuchs, espor takımı kuruyor

Geçtiğimiz yıl Leicester City ile Premier League şampiyonluğu yaşayan Christian Fuchs, espor takımı kurmak istiyor. Daily Mail’in haberine göre başarılı futbolcu, ilk aşamada FIFA takımı kuracak.

Profesyonel sporcuların espora olan ilgisi ekosistemde önemli bir yer kaplıyor. Bildiğiniz üzere Amerika’da birçok eski basketbolcu şu anda espora yatırım yapmış durumda. Bunlardan en çok öne çıkanı ise kuşkusuz Rick Fox. Sadece yatırım yapmakla kalmayıp çok aktif bir şekilde esporun içinde yer alan Rick Fox’un takımı Echo Fox, geçtiğimiz yıl franchise sistemine geçen NA LCS’e de kabul edilmiş, popülerliğini katlamıştı.

Futbol kulüplerinin de espora olan ilgisi şu anda FIFA düzeyinin ötesine geçebilmiş değil. Fakat bu bile ekosistem adına fazlasıyla olumlu. Manchester City ve West Ham United gibi birçok Premier League kulübünün FIFA takımı bulunurken Paris Saint-Germain’in ise FIFA, Dota 2 ve Rocket League takımları bulunuyor. Alman kulüp Schalke ise bu kulüpler arasında aktif bir League of Legends takımına sahip olan tek organizasyon. S04 şu anda EU LCS’te mücadele ediyor.

Christian Fuchs ise espora yatırım yapan ve aktif futbolculuk kariyerini bir yandan sürdüren ilk oyuncu olacak. Daily Mail’e göre Fuchs, FIFA ile sahneye adım atarken sonrası için farklı espor dallarında da takım kurmak istiyor. Uzun bir süre S04’te oynadıktan sonra Leicester City’ye transfer olan Fuchs, ilk yılında EPL şampiyonluğu yaşamıştı.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir