FIFA

Manchester City, kadrosuna yeni bir FIFA oyuncusu kattı

FIFA rekabetçi sahnesi, gün geçtikçe daha da güçleniyor. Her yıl çıkardığı yeni oyunuyla milyonlarca oyuncuya ev sahipliği yapan futbol oyunu, espor alanındaki yenilikleri ve turnuvaları sayesinde markaların ve spor kulüplerinin ilgisini çekiyor. Hal böyle olunca da transfer haberleri kaçınılmaz oluyor. Bu seferki haber Manchester City Esports takımından geldi.

Premier Lig ekiplerinden son şampiyon Manchester City, FIFA takımına yeni bir isim ekledi. Resmi Twitter hesabından yapılan açıklama ile birlikte takımın, Ryan Pessoa ile anlaştığı duyuruldu. Ryan Pessoa, Manchester ekibinin ikinci FIFA oyuncusu olacak. Takımın ilk oyuncusu ise Aralık 2018’de kadroya katılan Shauun “Shellzz” Springette.

Pessoa, yaptığı açıklamada: “Böylesine prestijli, hem futbol sahasında hem de sanalda hırslı olan bir kulüple anlaşmak büyük bir onur. Bu kulübü gururlandırmak için elimden gelenin en iyisini yaparak en üst seviyede performans göstereceğim.” ifadelerine yer verdi.

Geçen sezon Xbox Dünya Sıralaması’nı 17. olarak tamamlayan Ryan Pessoa, kulübe yabancı sayılmaz. Geçen yılın eClub World Cup turnuvasında, takım arkadaşı Shellz ile İngiltere kulübünü temsil eden Ryan, bu turnuvada çeyrek finale kadar yükselmeyi başarmıştı.

Pessoa, gelecek olan ePremier Lig Elemeleri’nde boy gösterecek ve Manchester City’i mart ayında düzenlenecek olan ePremier Lig Finali’nde temsil etmeye çalışacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir