FIFA

Mert Al Gfinity LQE’ye katılma hakkı kazandı

Göztepe Gaming oyuncusu Mert Al, Gfinity LQE’ye Türkiye’den katılma hakkı kazanan tek oyuncu oldu.

Mert Al, son zamanlarda yükselen FIFA kariyerine bir turnuva daha ekliyor. Geçtiğimiz haftalarda FutChampions Cup’a katılım gösteren oyuncu burada dünya devlerine karşı harika maçlar izletmişti. Turnuvada çeyrek finale kadar çıkan isim bizlere büyük bir gurur yaşatmıştı. FCC Fiddle’ı mağlup eden Mert çeyrek finalde Mesut Özil’in takımından Ustun’e elendi. Şimdi ise dünya devlerinin karşısına bir kez daha çıkma şansı yakaladı.

Mert Al, Gfinity’de ilk maçına Werder Bremen oyuncusu MoAuba karşısında çıkacak. 23-24 Mart arasında oynanacak turnuva Londra’da düzenleniyor. Turnuva şampiyonu 8750$ ve 850 puanın sahibi olacak. Geri kalan ödüller ise şöyle: İkinci 3750$ ve 850 puan, üçüncü 2500$ ve 450 puan, dördüncü ise 1875$ ve 315 puan. İlk üçe girilmesi dahilinde eWorld Cup adına önemli bir avantaj sağlanacak turnuvaya 16 oyuncu katılıyor. Grup aşamasının tamamlanmasının ardından sona kalan 8 oyuncu aralarında eleme maçları oynayacak. Turnuvada hem Xbox hem de Playstation 4 için iki farklı kulvar olacak.

Ülkemizden turnuvaya katılan tek oyuncu Mert Al. Alman asıllı isim bir önceki turnuvada sergilediği performansına devam ederse büyük başarılar elde edebilir. Genel sıralamayı bir hayli etkileyecek turnuvada yakalanılacak önemli bir başarı Mert Al’ı dünya sıralamasında bir hayli yükseltebilir. Şu anda 770 puanla 37. sırada bulunan Mert Al bakalım turnuvada nasıl bir performans sergileyecek. Maçlar, Twitch üzerinden canlı olarak yayınlanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir