FIFA

Mert Al, Riv9 ve Isopowerr, eChampions League’de mücadele edecek

Futbolist oyuncuları Riv9, Isopowerr ve Göztepe Gaming oyuncusu Mert Al, önümüzdeki günlerde eChampions League’e katılacak.

Ülkemizde profesyonel FIFA denince neredeyse herkesin aklına bu üç isim geliyordur. Ülkemizi yurt dışında temsil eden Futbolist oyuncuları Riv9, Isopowerr ve Göztepe Gaming oyuncusu Mert Al, yeni bir turnuvada yeniden bayrağımızı taşıyacak. Başarılı isimler eChampions League’de mücadele edecek. Oyuncular turnuvaya katılmak için ön eleme oynadı ve bunun sonucunda 32 oyuncunun arasına girmeyi başardı.

Mert Al geçtiğimiz ay İngiltere’de düzenlenen Gfinity LQE’ye katılmıştı. Ondan önce ise Singapur’da düzenlenen FutChampions Cup’ta çeyrek finale çıkma başarısı gösterdi. Singapur’da düzenlenen turnuvaya Futbolist temsilcisi Isopowerr da katıldı ve oyuncu son 16’da elendi. Riv9 ise ülkemizde bilinen en eski profesyonel FIFA oyuncularından bir tanesi.

eChampions League grup aşaması 26-27 Nisan arasında oynanacak. Toplamda 32 oyuncu turnuvaya katılım sağlıyor. Organizasyon bir hayli büyük olduğu için dünyanın en iyi oyuncuları, aralarında mücadele edecek. Ödül havuzu ise 280.000 dolar. Şampiyon 100.000 doların sahibi olacak. 32 oyuncudan sadece 8’i finale kalabilecek. Bu 8 oyuncu ise Şampiyonlar Ligi finalinden bir gün önce finalin düzenleneceği stadyumda kozlarını paylaşacak. Bu da 31 Mart tarihine denk geliyor.

Riv9, Isopowerr ve Mert Al daha önce birçok uluslararası turnuvaya katılım sağladı. Birçoğundan başarılı bir şekilde ülkeye döndüler. Şu an dünya sıralamasında Isopowerr 1145 puan ile 28. ve Mert Al 900 puanla 41. sırada. Bir başka Futbolist oyuncusu Riv9 ise 203 puanla 168. sırada. Bakalım temsilcilerimiz turnuvada nasıl bir performans gösterecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir