FIFA

Sakaryaspor, espora giriş yaptı

Ülkemizin köklü ekiplerinden Sakaryaspor, espor dünyasına ilk adımını atarak FIFA Pro Clubs takımı kurduğunu açıkladı.

Birçok spor kulübünün espor alanında çalışmalar yaptığını görmüştük. Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, Bursaspor gibi ekipler özellikle League of Legends ile sektörde varlığını gösterirken Trabzonspor, Antalyaspor, Gençlerbirliği ve Başakşehir gibi kulüpler ise FIFA’da iddialarını sürdürüyor. VPG Türkiye Ligi’nde mücadele eden bu ekiplerin yanına katılan son futbol kulübü Sakaryaspor oldu. Tatangalar, yaptıkları açıklamada artık FIFA Pro Clubs turnuvalarında mücadele edeceklerini belirtti.

Sakaryaspor, 1965 yılında Adapazarı ilçesinde kuruldu. O yıldan bu yana sayısız başarı elde eden kulüp futbol branşında varlığını sürdürüyor. Daha önce 1 Türkiye Kupası, 1 Kupa Galipleri Kupası ve lig şampiyonlukları bulunan Sakaryaspor’un espora adım atması ile sektör bir adım daha ilerledi diyebiliriz. Köklü ve yenilikçi Tatangalar’ın farklı bir espor branşına yönelip yönelmeyeceği merak ediliyor.

VPG Türkiye, ülkemizde FIFA 19 ve NBA 2K19 gibi oyunların liglerini düzenliyor. Ligde futbol kulüplerinin yanı sıra Team Aurora ve Galakticos gibi espor organizasyonları da yer alıyor. Ligin son şampiyonu Antalyaspor oldu. Bakalım ilerleyen sezonlarda neler olacak.

Espor her geçen gün adını duyurmaya devam ediyor. Geleneksel spor kulüplerinin sektöre gösterdiği ilgi bir hayli değerli. Bu sayede espor hakkında herhangi bir fikri olmayan birçok insan sektörden haberdar olup, takip etkemeye başlıyor. Sakaryaspor gibi değerli bir kulübün ileride nasıl sonuçlar alacağını hep beraber göreceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir