Fortnite

Dr Disrespect, Fortnite’ın çocukları “yumuşak” yaptığını düşünüyor

Dr Disrespect ve Fortnite arasındaki sular durulmuyor. Nam-ı diğer Doktor, şimdi de oyunun çocukları “yumuşak” yaptığını ifade etti.

Dr Disrespect vs Epic Games

Bildiğiniz üzere şu aralar Fortnite’ın geliştirici firması Epic Games ve Dr Disrespect arasında, biraz tek taraflı gözüken bir çatışma yaşanıyor. Tek taraflı diyoruz çünkü, oyunun geliştirici firmasından herhangi bir yanıt gelmiş değil ama bu durum ünlü yayıncıyı durdurmuyor.

Dün ünlü yayıncının Fortnite World Cup elemeleri sırasında oyun hakkındaki şu yorumunu paylaşmıştık sizlerle: “Tfue’nun bu elemelerdeki killerini izlemeye çalışıyorum, ancak Kuzey Carolina’dan gelen bu geliştiricilerin bir avuç mavi topu izlemenin daha eğlenceli olduğunu düşünüyor.”

Dr Disrespect: Fortnite çocukların “yumuşak” olmasına katkıda bulundu

Doktor şimdi de Fortnite’ın çocukları “yumuşak” yaptığını söyledi. Öncelikle söyleyelim ki, buradaki yumuşak ifadesi tam anlamıyla cinsiyetçi bir manaya gelmiyor, çünkü İngilizce soft kelimesi yumuşak başlı, hassas, mülayim vs. gibi anlamlara da gelebiliyor. Doktor kendi ifadesiyle mental bir yumşak başlılığı kastediyor burada.

İşte Dr Disrespect’in Fortnite’ın çocukları “yumuşak” hâle getirdiğini şu şekilde ifade ediyor: “Yeni nesil gittikçe yumuşak(başlı)laşıyor ve Kuzey Carolina’dan gelen bu aptal kıçımın geliştiricileri bu duruma katkıda bulundu.” (Twitch, 15 Nisan)

Doktor, Fortnite’ı eleştirirken, CS:GO, Halo ve Call of Duty gibi oyunları ise rekabetçi yapısı açısından övdü.

Fortnite ve Dr Disrespect hakkındaki gelişmeleri güncel olarak takip etmek için 5Mid ile kalın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir