Fortnite

Epic Games, Fortnite için ‘Jordan’ markasıyla işbirliği içerisinde

Epic Games, Fortnite Battle Royale’e özel bir işbirliği için ikonik Jordan markasıyla bir araya gelecek.

Kuşkusuz Fortnite, battle royale türünün en popüler oyunu. Oldukça büyük geniş kitlelere hitap ediyor. Özellikle Amerika’da 7’den 70’e birçok insana hitap eden bir oyun haline geldi. Hatta bazı Amerikalı spor takımlarının oyuncuları Fortnite oynamaktan antrenmanları kaçırır oldu. Hatta ve hatta, bazı oyuncular maç aralarında bile Fortnite oynar hâle geldi.

Söz konusu böyle büyük bir popülarite ise, ister istemez markalar da Fortnite’ın sahip olduğu bu etki alanını kendi markalarının gelişimi için kullanmak istiyor. Elbette bu Epic Games’in çabasıyla da alakalı. Hollywood’ın mutfağından çıkan ‘gişe’ filmlerini bir şekilde kendi dünyasında eritmeyi ve kullanmayı iyi biliyor. Hal böyle olunca markalar da Epic Games ile çalışmaktan yana bir endişe duymuyor.

Epic Games’in birlikte çalışacağı son marka ise bugün duyurulan ‘Jordan’ markası. Michael Jordan’ın kendi ismini verdiği marka, her ne kadar Nike’ın çatısı altında bulunsa da ondan ayrı bir şekilde faaliyet görüyor.

Epic’in neden Jordan markasıyla işbirliği içerisinde olduğu bilinmiyor. İşbirliğinin detayına dair daha çok bir şey paylaşılmadı. Duyuru Fortnite Battle Royale hesapları üzerinden yapıldığı için söz konusu işbirliğinin sadece Fornite’a özel kalacağı düşünülüyor. Bu da gösteriyor ki, Fortnite Battle Royale için birtakım etkinlikler ve düzenlemeler çerçevesinde oyuncular Jordan markasının kozmetik ürünlerini oyunun içerisinde her an görebilirler.

İşte Fortnite hesaplarının paylaştığı ‘gizemli’ ve anlamlı tweet:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir