Fortnite Fortnite Haberleri

FaZe, 13 yaşındaki H1ghSky1 ile anlaştı

13 yaşındaki Fortnite oyuncusu H1ghSky1, FaZe Clan’a transfer oldu.

Fortnite’ın inanılmaz başarısı büyük espor takımlarının tamamını dikkatini çekmişti. Oyunun özellikle Kuzey Amerika’da ünü bölgenin sektöre daha fazla yatırım yapıp katkı sağlamasını sağladı. Dünyanın önde gelen espor organizasyonları uzun süredir Fortnite kadrolarıyla turnuvalarda boy gösteriyor. Bu ekiplerden FaZe Clan, yaptığı yeni transferle herkesi şaşırttı. Alanında espor sektörüne yön veren organizasyonlardan olan FaZe, 13 yaşındaki H1ghSky1 ile anlaşarak bir ilki gerçekleştirdi. Takımın önde gelen isimleri Twitter üstünden genç oyuncuyu tebrik etti.

Twitch üstünden yaptığı yayınlarla büyük bir kitleye sahip olan H1ghsky1, profesyonel oyunculuğa adım atarak birçoğunu şaşırtmayı başardı. Harika oyunun yanında genç yaşı insanları bu yönde şaşırtan etken oldu. Twitch’te 190.000 civarında bir takipçiye sahip olan genç isim profesyonel bir espor takımında yer alan en genç oyuncu oldu. TSM Myth geçtiğimiz günlerde yayınında bu transferi istemeden izleyicilerine göstermişti. Bunun üstüne resmi açıklamanın gelmesiyle kesinleşen transfer espor adına da bir hayli önem taşıyor.

Takım daha önce 15 yaşındaki Sway’i transfer etmişti. 10 kişilik kadrosunda genç isimlerin yer aldığı FaZe Fortnite takımları arasındaki en derin kadrolardan birine sahip. Takımın 13 ve 15 yaşındaki oyunculara yer verip başarılı olması diğer takımlara da örnek olabilecek bir davranış. Erken yaşta başlayan kariyerlerin ilerleyen dönemlerde yeterli çalışmayla birlikte önemli yerlere gelebileceğini söylemek gerek. Bakalım ilerleyen günlerde H1ghsky1 takımıyla neler yapacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir