Fortnite

Fortnite, 250 milyon kullanıcıya ulaştı

Epic Games

Son zamanların en popüler oyunlarından Fortnite, 250 milyon kullanıcıya ulaşarak bir rekor kırdı.

Battle Royale oyunlarının inanılmaz bir patlama göstermesindeki en büyük etkenlerden olan Fortnite oyuncu bazında yeni bir rekora imza attı. 7’den 70’e çok büyük bir kitlesi olan oyun uzun süre Twitch platformunda en çok izlenen oyunlardan biriydi. Oyunun yapımcısı Epic Games, Oyun Geliştiricileri Konferansı 2019’da yapılan açıklamada 250 milyon oyuncunun geçildiği bilgisini verdi. Bu sayıda geçtiğimiz Aralık ayına göre ise %25 artış sağlandığı belirtildi. Oyun ayrıca aynı anda 10.8 milyon oyuncuya ulaşarak bu alanda da bir rekora imza attı.

Apex Legends gibi bir oyunun piyasaya sürülmesiyle Fortnite’ın oynanma sayılarında düşüş yaşanması beklenirken konferansta bu sayıların açıklanması oyuncu havuzunun da artmış olabileceğini akıllara getirdi. Epic Games kurucusu Tim Sweeney, “Herhangi bir düşüş görmüyoruz.” dedi. Ayrıca kadın oyuncu havuzunun %35 seviyesine gelmesi bir nişancılık oyununa göre bu sayının ne kadar yüksek olduğunun altı çizildi.

Battle Royale oyunlarının artan kitlesi her geçen gün büyümeye devam ederken adeta yeni bir sektör yaratıldı. FPS oyunlarından ayrılan Battle Royale oyunları yeni bir çağ başlatmış olabilir.

Bu türdeki oyunların özellikle Fortnite ve PUBG ile yakaladığı başarı diğer firmaları da sektöre girmeye zorlamıştı. Call of Duty’nin olaya el atması ve önümüzdeki günlerde Battlefield’ın da katılacak olması Battle Royale oyunlarının ününü bir hayli arttırdı. Bakalım ilerleyen günlerde bizleri neler bekliyor.

Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.